Tradiční předvánoční vyhlašování Sportovce roku Jihočeského kraje mělo i v roce 2017 v elitní desítce mezi jednotlivci zástupce českobudějovického Dynama. Stal se jím brankář A-týmu a zároveň reprezentační jednadvacítky Jindřich Staněk, jenž uzavíral desítku nejlepších jihočeských sportovců.

V českobudějovickém DK Metropol se každoročně před Vánoci sešli nejlepší jihočeští sportovci, aby byli oceněni za své výkony v právě končícím roce. V nejprestižnější kategorii jednotlivců obhájil vítězství letec Martin Šonka před volejbalistou Martinem Kryštofem a kanoistkou Anežkou Paloudovou. Desítku uzavíral brankář Dynama a zároveň reprezentační jednadvacítky Jindřich Staněk. V dalších kategoriích už Dynamo nemělo svého zástupce. Zvláštní cenu převzal sportovní fotograf Jan Škrle.

Jindřich Staněk

„Nominaci do tak prestižní ankety jsem vůbec nečekal. Byla pro mě čest se večera zúčastnit, vážím si toho. Vyhlášení bylo hezky připravené, doprovodný program se také povedl, takže se mi to moc líbilo,“ chválil si českobudějovický brankář, který odchytal druhou polovinu podzimní části ve Fortuna národní lize. Nastoupil k osmi zápasům, ve kterých inkasoval pět branek a čtyřikrát vychytal čisté konto.

Ocenění mezi nejlepšími jihočeskými sportovci dokazuje, že se Staňkovi právě končící rok vyvedl, hlavně tedy jeho druhá polovina. „Rok 2017 se mi vydařil. Jsem rád, že se mi povedlo takhle rychle dostat se do pozic, na kterých nyní jsem,“ těší nadějného gólmana, jenž má do roku nadcházejícího jasná a smělá přání. „Hlavně být zdravý, abych mohl dělat to, co mě baví. A moc bych si přál týmový úspěch, kterým by byl postup s Dynamem do první ligy,“ uzavřel desátý nejlepší jihočeský sportovec roku 2017.

Výsledky
Jednotlivci:
1. Martin Šonka (letectví – Aero Tábor), 2. Martin Kryštof (volejbal – Jihostroj ČB), 3. Anežka Paloudová (kanoistika – Český Krumlov), 4. Pavla Schorná (biatlon – Staré Město pod Landštejnem), 5. Petr Kváča (hokej – Motor ČB), 6. Martin Bidař (krasobruslení – BK ČB), 7. Roman Častoral (rallycross – Katovice), 8. David Zadák (horská kola – Vimperk), 9. Antonín Haleš (kanoistika – Český Krumlov), 10. Jindřich Staněk (fotbal – Dynamo ČB).
Kolektivy: 1. VK Jihostroj Č. Budějovice (volejbal), 2. ČEZ Motor Č. Budějovice (hokej), 3. HBC Strakonice (házená).
Objev: Tomáš Kratochvíl (atletika – Sokol ČB), Vojtěch Skořepa (kanoistika – Český Krumlov), Marek Šotola (volejbal – Jihostroj ČB).
Handicapovaní sportovci: Arnošt Petráček (plavání), Daniel Bína (jachting), Martin Dvořák (atletika).
Síň slávy: Milan Čuda (volejbal).
Zvláštní cena: Jan Škrle (fotograf).