Jméno Jan Suchan se před několika dny zapsalo jako první na listinu posil Dynama. Ofenzivní záložník, který prošel několika kluby napříč českým fotbalem a v loňské sezoně byl zvolen nejlepším hráčem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, se do Českých Budějovic přesouvá z Vlašimi, kde zažil průlomovou sezonu. Chci na to zkusit navázat,“ říká Suchan v prvním rozhovoru pro klubový webu.

Honzo, zkus nám ve zkratce tvou cestu do Dynama popsat.
S fotbalem jsem začínal v Sedlčanech, na McDonald’s Cupu mě pak objevil trenér a vzal mě asi v 10 letech do Příbrami. Strávil jsem tam celé mládí a od pana Tobiáše jsem pak dostal šanci v lize. Rychlý vzlet, koupila mě Plzeň, ale pak jsem se plácal spíše po hostováních a často to nedopadlo podle představ. Vytáhla si mě až Vlašim, kde jsem strávil krásný rok a půl. A teď jsem tady. (úsměv)

České Budějovice posiluješ jako nejlepší hráč loňského ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a s 15 vstřelenými brankami druhý nejlepší střelec. Dala by se sezona označit jako průlomová?
Jo, jednoznačně. Celý ten rok a půl se povedl, už vloni jsem dal devět gólů, což bylo celkem fajn. V další sezoně se stal jedním z nejzkušenějších hráčů, stálo to na mě a dal jsem i nějaký gól. (smích) Co se týká mě osobně, asi to byl nejlepší rok a půl mé kariéry.

S čím přicházíš do Dynama? Jaké budou tvé cíle?
Zkusit na to navázat, pomoct týmu góly, asistencemi, herním projevem. Rád klukům pomůžu k co nejlepším výsledkům a k fotbalu, který bude bavit diváky.

Sledoval jsi, jak si tvůj nový tým vedl v uplynulé sezoně FORTUNA:LIGY?
O zájmu jsem nějakou dobu věděl, takže jsem sledoval Budějovice už déle. Na pár zápasech, ať už v Budějovicích, nebo v Praze, jsem byl i osobně. Na podzim to nebylo ono, postupem času a s příchodem nových trenérů se to ale zvedlo. Tým pochopil, co trenéři chtějí, a bylo to na hřišti vidět. V závěru padalo hodně gólů a lidi to muselo bavit. Těším se na to, hodně mi to připomíná to, co znám. Jít do Dynama je pro mě nejlepší volba, která vůbec mohla být.

Když je řeč o trenérech, jak dobře se znáš s nimi?
S Tomášem Zápotočným jsem ještě hrál za áčko Příbrami a byli jsme spolu v každodenním kontaktu, trenéra Nikla znám, protože jsem tam byl od svých 10 a on působil v mládeži v Příbrami. Ale jinak se s oběma nimi znám dobře, vědí, co od mě mohou čekat a i to byl jeden z důvodů, proč pro mě byly Budějovice číslem 1.

A budoucí spoluhráči? Také nějaká známá tvář?
S Broukym (Davidem Broukalem) jsem byl půl roku ve Vlašimi, s ním mám nejlepší vztah. Jsem stejně staří, od deseti let proti sobě hrajeme. I když odešel, zůstali jsme v kontaktu a potkáváme se i mimo fotbal. Těším se na něj a doufám, že i on na mě. (smích) Pak se znám třeba s Kubou Horou, se který jsem byl v Teplicích, ale celkově ligu sleduji, takže vím, co je tady za kluky. S několika jsem se už potkal.