Střelecký ostrov nezůstane bez fotbalu ani během reprezentační pauzy bez fotbalu. V pátek 6. září se totiž na budějovickém stadionu odehraje důležitý kvalifikační souboj o EURO U21, které je na programu v roce 2021. Český národní tým vyzve v úvodu kvalifikace Litvu! Zápas startuje v 18 hodin.

V loňské sezoně se sice na Střeleckém ostrově odehrály zápasy s atraktivními soupeři (Anglií a Nizozemskem) v rámci Under 20 Elite Tournament, avšak tentokrát čeká na fotbalové příznivce na jihu Čech zápas úplně jiné důležitosti. Fotbalisté reprezentace do jednadvaceti let totiž v Českých Budějovicích zahájí kvalifikaci o Mistrovství Evropy, které je na programu v Maďarsku a Slovinskuv druhé polovině června roku 2021.

Fotbalisté českého národního týmu přivítají nevyzpytatelnou Litvu. „Zápas s Litvou bude hlavně o nás. Abychom zvládli utkání hlavou, budeme v roli favorita. Týmu věřím a očekávám, že nám pomohou i diváci na stadionu,“ řekl pro web fotbal.cz Karel Krejčí.

Reprezentační celek začal přípravu na kvalifikační utkání v Uhříněvsi a během středy se pak přesouvá do Českých Budějovic. Ve čtvrtek od 17 hodin je na programu předzápasový trénink na hlavním stadionu na Střeleckém ostrově a tento trénink bude přístupný veřejnosti. Fanoušci, kteří by se chtěli na trénink přijít podívat, mohou vyrazit na tribunu Východ, která bude volně přístupná. K dispozici bude mimo jiné i stánek s občerstvením. Trénink českého národního týmu by měl probíhat od 17 do 18 hodin a poté přijde na řadu trénink litevského národního týmu. Ten je ale naopak pro veřejnost uzavřený a také novináři budou mít na trénink přístup pouze prvních patnáct minut.

Samotný zápas České republiky s Litvou se odehraje v pátek 6. září od 18 hodin. Vstupenky je možné kupovat ještě během čtvrtka na sekretariátu klubu a prodej samozřejmě pak bude probíhat i přímo na pokladnách. Cena vstupenky na reprezentační zápas je 100 Kč.