Jedna z největších ikon budějovického fotbalu, dlouholetý stoper Dynama, Josef Jodl slaví v pátek 1. července šedesáté narozeniny! Důrazný obránce spojil s českobudějovickým klubem prakticky celou svojí fotbalovou kariéru. Dres Dynama oblékal dlouhých sedmnáct let. V roce 2009 se stal členem Síně slávy SK Dynamo ČB.

Josef Jodl se narodil se v roce 1951. S fotbalem začal ve Čtyřech Dvorech, po vojně odešel do Jablonce, kam šel s vizitkou nejlepšího střelce krajského přeboru. Do Dynama přišel na podzim 1972 a tehdejší trenér Viktor Lávička ho okamžitě postavil do obrany, kde už zůstal po celou svojí kariéru. Hrál ve III. i ve II. lize a byl u postupu do I.ligy v roce 1985 jako kapitán mužstva. V nejvyšší soutěži nastoupil celkem ke dvaačtyřiceti zápasům, ve kterých vstřelil tři branky.

S aktivní kariérou skončil počátkem roku 1989 ve věku sedmatřiceti let. Za svou fotbalovou kariéru si vysloužil si pověst klubisty a tvrdého, nekompromisního obránce. V dresu Dynama odehrál celkem sedmnáct sezon! Po skončení kariéry působil jako asistent trenérů u A i B mužstva. Následně až do roku 2006 vykonával v klubu funkci hlavního pořadatele.

Fotbalový klub SK Dynamo České Budějovice by rád Josefu Jodlovi popřál vše nejlepší k jeho kulatému jubileu. Všichni hráči i zaměstnanci klubu přejí hodně zdraví, štěstí, životní pohody a v neposlední řadě i mnoho příjemných zážitků při fotbalových zápasech na Střeleckém ostrově.

Do síně slávy byl Josef Jodl uveden v září roku 2009, kdy mu ocenění předal akcionář klubu Radomil Procházka.