Pětadvacetiletý útočník Ivan Schranz již polyká první tréninkové dávky pod trenérem Davidem Horejšem v Dynamu České Budějovice. Vytáhlý forvard se dohodl s vedením klubu na ročním kontraktu a rád by budějovickému celku pomohl k co nejlepším výsledkům v první lize. „Věřím, že v české lize již nějaké jméno mám a že budu týmu prospěšný," říká slovenský útočník ve službách Dynama.

Přestup Ivana Schranze do klubu z jihočeské metropole proběhl velmi hladce. „Bylo to celkem rychlé. Teď v posledních dnech se objevil zájem ze strany klubu, kontaktoval mě trenér a začalo se mi to líbit. A nakonec to dopadlo tak, že jsem tu a hned v pondělí jsem s týmem absolvoval první trénink," říká s úsměvem novic v budějovickém týmu.

Ten prožil poměrně dlouhé léto bez fotbalu a je tak rád, že se opět může zapojit do tréninkového procesu: „Jsem rád, že už mohu opět trénovat. Ta moje pauza byla celkem dlouhá, protože poslední zápas na Kypru jsem hrál 25. května. Tento týden to asi budu trochu cítit, ale jinak jsem moc rád, že jsem opět v tomto koloběhu a že mohu trénovat a hrát."

Ivan Schranz prožil zvláštní sezonu. První polovinu ligového ročníku hrál na Dukle. „I když jsme v úvodu sezony prohráli osm zápasů v řadě, tak mně osobně se paradoxně celkem dařilo, když jsem dal čtyři góly. Pak ale přišla výměna trenéra, na chvíli se naše situace výsledkově zlepšila, ale já postupně přišel o svou pozici v sestavě a navíc se nám v závěru podzimu opět přestalo dařit," krčí rameny. Pak ale přišel zajímavý přesun směr jih Evropy: „V Limassolu to byl úplně jiný svět. Na Kypru bylo samozřejmě teplo a byl jsem navíc v týmu, který na jaře hrál skupinu o titul. Skončili jsme nakonec čtvrtí a k tomu jsme vyhráli kyperský pohár. Takže ta moje sezona byla opravdu zvláštní, rozlítaná."

Po půlroce na Kypru pak přišel další přesun - zpět do České republiky. „Situace se vyvinula tak, že jsem dostal nabídku z Českých Budějovic a mohl jsem přestoupit. Věřím, že v české lize už nějaké jméno mám, lidé mě už znají, a to asi rozhodlo. Dynamo pro mne není úplně neznámý klub. Sice jsem proti němu prakticky nikdy nehrál, ale z týmu znám například Patrika Brandnera z působení na Dukle a nebo Jirku Kulhánka ze Sparty. Pak jsou tu hráči, které jsem potkával v ligových zápasech, takže úplně do neznáma nejdu," popisuje.

Velkou roli na přestupu Ivana Schranze do Dynama hrála také skutečnost, že tým Davida Horejše postoupil do první ligy. „Vím, že České Budějovice jsou tradiční velký klub a jsou moc rád, že jsou opět v první lize," dodává s úsměvem nový útočník budějovického klubu.

Ivan Schranz na tréninku Dynama