Čekal, že si zahraje ještě víc. Jiří Kladrubský první utkání nadstavby proti Mladé Boleslavi nehrál kvůli trestu za červenou kartu, kterou dostal v posledním kole v Opavě. V domácí odvetě už ale nastoupil. Cíl Dynama i jeho samotného byl jasný. Dát první gól, pohlídat si vítězství a slavit postup do další fáze boje o Evropu. Bohužel všechno nabralo zcela opačný směr. Hosté dali na jihu Čech první rychlou branku, ve druhé půli přidali další šťastnou a snahy Jihočechů už byly marné. Sezona končila v prvním kole nadstavby a na celkovém devátém místě v ročníku. „Chtěli jsme to utkání určitě začít jinak,“ uznal Jiří Kladrubský. K čemu dalšímu ze soboty se ještě vrátil?

K tomu, co rozhodlo utkání…

V těchto pohárových zápasech se takové menší chyby, kterých jsme se dopustili, neodpouští. Boleslav nás potrestala ze standardní situace, na které jsme se připravovali. Je to opravdu škoda. Všichni jsme chtěli postoupit. Bylo to blízko, ale takový je fotbal. Boleslav byla lepší, ale zaslouženě postoupila.

K tomu, jak se hraje s brzkým inkasovaným gólem v 7. minutě…

Když do zápasu jdete s nějakými plány, tohle vás totálně rozhodí. Tohle je ale fotbal. Takové situace fotbal přináší. Nikdo to samozřejmě nechtěl, ale chyběla síla to zvrátit. Bohužel. Myslím si, že i tak je tahle sezona historický úspěch klubu. Hlavně jsme chtěli, abychom ten krok udělali i kvůli klukům, co se loučili. Aby si tu svojí kariéru natáhli.

K malým zkušenostech z podobných sérií…

Je to možný, že to mohlo hrát nějakou roli. Mohl nás svazovat i ten výsledek z Boleslavi. Chtěli jsme dát rychle gól a pak si to pohlídat. To se nepovedlo, ale udělali jsme pro úspěch maximum. Bohužel to nestačilo.

Ke skvělé sezoně…

Byla to krásná jízda. Trenéři nám hned v kabině po zápase říkali, že od té doby, co přišli Sivy s Drobasenm, že nás to nakoplo a jeli jsme skvěle. Když přijdou tyhle ikony, co prošly světem, je to znát. Šli jsme za nimi. Jsem rád, že jsem si s oběma mohl ještě zahrát. Myslím si, že umístění, jaké jsme si uhráli, nikdo nečekal. Nikdo netušil, že budeme hrát o poháry.

Ke změnám v týmu…

Tým asi bude jiný. To je ale otázka pro trenéry. Vím, že udělají všechno pro to, abychom vyrovnali pozice, kam jsme se dostali letos. Teď už to bude na vedení a realizačním týmu, aby poskládali kádr na příští sezonu.