Zvládli to a přivezli tři body i z dalekých Vítkovic. Fotbalisté Dynama udělali další důležitý krok k postupu a velkou měrou se na tom znovu podílel kanonýr David Ledecký. Otevřel skóre utkání a mohl přidat i více branek. "Šancí jsem měl zase plno, ale počítá se hlavně výhra," hovořil po utkání.

Parádní vítězná série Dynama neskončila ani na hřišti Vítkovic. Jihočeši po výhře 2:1 přidali deváté vítězství v řadě za sebou. "Máme před sebou pořád ještě osm kol. Je to pro nás hrozně důležité vítězství, vybojovali jsme to," komentoval utkání v Ostravě útočník David Ledecký.

Po prvním poločase to vypadalo na jasnou výhru černobílých, protože vedli o dvě branky. Jenže v závěru snížil Surzyn a bylo z toho drama. "Mělo to být vyšší rozdílem, ale počítají se tři body a my je máme," hodnotil.

Českobudějovický kanonýr otevřel skóre utkání v 32. minutě, když pohotově dorazil střelu Grajciara. Jednalo se už o jeho třináctý přesný zásah v sezoně. "Zřejmě nemohu dát normální branku. Přišla střela z vápna, brankáři vypadla a už jsem jen dorazil. Nechal mi tam nohy a prošlápl mi koleno, ale naštěstí se mi nic nestalo," popisoval netradiční gólové zakončení.

Do konce sezony Dynamo čeká náročný program. Ve středu bude hostit v jihočeském derby Táborsko, o víkendu se představí na hřišti Znojma. "Máme devět zápasů za měsíc a půl, budou tomu odpovídat tréninky. Jsme na vlně, máme vše ve svých rukou."

Středeční derby bude mít jasného favorita. Dynamo suverénně vévodí tabulce, naopak Táborsko bojuje každým kolem o záchranu. "Chceme je sestřelit. Doufám, že přijde hodně fanoušků a pomohou nám. Naším cílem je naplno bodovat," vyřkl pevným hlasem nejlepší střelec soutěže.

Činnost A-týmu SK Dynamo ČB je i v roce 2019 podporována finančními prostředky z projektu Jihočeského kraje "Podpora výkonnostního sportu dospělých."