Vzhledem k velkému počtu hostování bylo jasné, že po skončení podzimní části sezony dojde k výrazným změnám v kádru Dynama. Ty první přicházejí již nyní, týden po posledním ligovém zápase. Své působení v Dynamu totiž končí hned čtveřice hráčů - Jakub Hora, David Brunclík, Štěpán Koreš a Jan Vošahlík!

Jako nejcitelnější ztráta se jeví odchod záložníka Jakuba Hory, který byl podle statistického hodnocení společnosti InStat nejlepším hráčem Dynama v podzimní části sezony. Se čtyřmi vstřelenými góly byl zároveň nejlepším střelcem Dynama. "Přestože u nás byl Kuba na ročním hostování, měla Plzeň právo si ho k 31. prosinci stáhnout. To také udělala," říká sportovní manažer Dynama Martin Vozábal. Třiadvacetiletý Jakub Hora odehrál za Dynamo během svých dvou působení na jihu Čech celkem sedmadvacet zápasů, ve kterých nastřílel sedm branek.

Dalším hráčem, který končí své působení v Dynamu, je devětadvacetiletý středopolař David Brunclík. Ten do Dynama přišel na hostování v lednu letošního roku a Jihočechy odehrál čtrnáct zápasů ve druhé lize a stejný počet zápasů v první lize. Především v nejvyšší soutěži se ale na hřiště dostával již pouze jako střídající hráč.

Směrem do Slavie putují z hostování v Českých Budějovicích také další dva záložníci Štěpán Koreš a Jan Vošahlík. Oba do Dynama přišli na začátku letošní prvoligové sezony. První jmenovaný nastoupil do osmi zápasů, v nichž vstřelil dva góly. Druhý jmenovaný se v sestavě Dynama objevil třináctkrát a na kontě má také dva vstřelené góly. "Ohledně Jana Vošahlíka budeme ještě jednat. On u nás byl na půlročním hostování, takže po jeho skončení se automaticky vrací zpět do Slavie. Pro nás je to ale téma a určitě budu dál jednat s Karolem Kiselem, jaké jsou další možnosti," popisuje Martin Vozábal.

V Dynamu jsou na hostování ještě další tři fotbalisté. Ze Slovácka brankář Tomáš Fryšták, z Příbrami Ladislav Volešák a z Brna Michal Škoda. Fryšták a Škoda budou na jihu Čech hostovat ještě na jaře a v případě Ladislava Volešáka bude záležet na Příbrami, která má možnost stáhnout si Volešáka podobně jako to udělala Plzeň v případě Jakuba Hory.