Poprvé od 1. kola Synot ligy, kdy nedohrál kvůli zranění, nastoupil v základní sestavě Dynama kapitán Ondřej Herzán. Ani on ale nedokázal zabránit porážce 2:0, po které Jihočeši skončili svou letošní pouť v Poháru FAČR. "Do zápasu nastoupila řada hráčů z lavičky a je potřeba říci, že toho moc nepředvedli," krčil po zápase rameny třiatřicetiletý fotbalista.

Klokani byli prakticky v celém průběhu zápasu živější a fotbalovější. Více kontrolovali balon a bez větších problémů dokráčeli k dvoubrankovému vítězství a postupu do 4. kola. "Bohemka byla v zápase aktivnější a vyhrála asi zaslouženě. I když je pravda, že my jsme tam měli také několik šancí a je škoda, že jsme nedali nějaký gól. Pak by to bylo určitě dramatičtější," všiml si Ondřej Herzán. Jihočeši si opravdu vytvořili několik šancí, všechny ale až za stavu 2:0: "Kdybychom i za tohoto stavu ale dali gól, tak to mohlo být zajímavější. Naším cílem dnes bylo vyhrát a postoupit, Bohemka byla ale dnes lepší a může se radovat z postupu."

Výkon fotbalistů Dynama nakonec ovlivnil fakt, že tým nastoupil v hodně kombinované jedenáctce. "V základní sestavě bylo hodně hráčů, kteří pravidelně nehrají. I to samozřejmě mohlo mít vliv na náš výkon. Na druhou stranu dneska měli právě hráči z lavičky možnost zabojovat o místo v sestavě a je potřeba říci, že tam určitě žádné extra výkony nebyly," řekl dále Ondřej Herázn. Ten se v základní sestavě objevil poprvé od 27. července, kdy nedohrál kvůli svalovému zranění zápas proti Slovanu Liberec. "Určitě jsem byl moc rád, že jsem odehrál celých devadesát minut a že to ta noha vydržela. Jinak ale s výkonem spokojený nejsem, protože jsem se v prvním poločase nemohl vůbec dostat do tempa. Až ve druhém poločase jsem se rozdýchal a bylo to lepší," řekl.

Pár chvil po skončení zápasu Ondřej Herzán odmítal, že by jeho spoluhráči pohárové utkání proti Bohemians vypustili. "Český pohár stále není braný tak, jak by měl. Tomu odpovídají například i termíny zápasů, kdy se hraje v reprezentačních pauzách, kdy některé kluby nejsou kompletní. Nic to ale nemění na tom, že je to soutěžní zápas. Každý hraje o své triko a měl by zápas odjezdit stejně, jako když se jedná o ligové utkání," dodal na závěr. Jihočeši v Poháru FAČR tedy skončili, teď se musí přeorientovat zpět na SYNOT ligu. Příští sobotu totiž na Střelecký ostrov dorazí tým Slovácka.