Fotbalisté Dynama podali na hřišti Sokolova zkušený a velmi koncentrovaný výkon. Rychle se dostali do dvoubrankového vedení, které si pak ve druhém poločase dobrou hrou v defenzivě pohlídali a vyhráli 2:0. Důležitou postavou zápasu byl kapitán Jiří Kladrubský, který hned v 11. minutě bezpečně proměnil pokutový kop po faulu na Mateje Mršiče.

Jirko, jak jste viděl zápas na hřišti Sokolova?
Zápas musím rozdělit na dva rozdílné poločasy. V prvním poločase jsme hráli aktivně dopředu, vytvořili jsme si dvougólový komfort a ve druhém poločase jsme to zodpovědně odbránili. Je pravda, že jsme si o přestávce říkali, že chceme přidat ještě třetí gól, ale zároveň jsme se upozorňovali na to, že musíme v defenzivě hrát bezchybně a že gól hlavně nesmíme dostat.

Čím si vysvětlit, že byly oba poločasy skoro až diametrálně rozdílné?
Sokolov se ve druhém poločase ukázal v dobrém světle a měl územní převahu. Dá se říci, že domácí měli tlak, ale zase na druhou stranu neměli prakticky žádnou gólovou šanci a my jsme si potvrdili, že dokážeme v defenzivě odehrát zápas na nulu. Po minulé porážce se Znojmem jsme moc rádi, že jsme dokázali v Sokolově bodovat naplno.

Vy jste zaznamenal z penalty gól na 1:0, který se nakonec ukázal jako vítězný. Poslední dvě penalty Dynamo v lize neproměnilo, byla nějaká debata o tom, kdo by měl jít penaltu dnes kopat?
Já už tenkrát po zápase s Prostějovem hned hlásil, že i když jsem penaltu nedal, tak na ní klidně půjdu znovu. Trenéři ale pro další zápas rozhodli, že bude kopat Lukáš Havel. Já s tím samozřejmě neměl žádný problém a akceptoval jsem to. A nyní jsem byl na řadě opět já (s úsměvem).

Zvolil jste dost překvapivé zakončení, když jste vypálil tvrdě doprostřed brány. Kdy jste se pro takovou variantu rozhodl?
Původně jsem byl rozhodnutý pro jednu stranu. Ale pak jsem slyšel Horviho (Pavla Horvátha, trenéra Sokolova), jak něco křičí na mne a na brankáře a měl jsem pocit, že mu radí, kam penalty kopu. A tak jsem si na poslední chvíli řekl, že vypálím doprostřed brány. Byla to moje premiéra, takto jsem penaltu nikdy nekopal. Jsem rád, že mi to vyšlo.

O pár minut později vstřelil druhý gól David Ledecký a i v dalším průběhu první poločasu jste měli několik velkých šancí..
Je to tak. Po gólu na 2:0 jsme měli hned několik velkých příležitostí, abychom zvýšili na rozdíl tří branek, a to by bylo po poločase asi definitivně rozhodnuto. Sice jsme tam ten třetí gól nedotlačili, ale nás může těšit ta skvělá hra dozadu. Nedostali jsme gól, a to je vždy dobrá vizitka celé defenzivy týmu.

Nyní je na programu reprezentační pauze. Je to dobře a nebo byste raději hned hráli o víkendu další zápas?
Já se na reprezentační pauzu osobně těším. Dvě poslední kola mne tahá tříslo a doufám, že to během přestávky doléčím tak, abych byl na zápas s Hradcem stoprocentně připravený. Musíme dobře zregenerovat, nabrat síly a důležitý zápas s Hradcem doma vyhrát.