Futsalisté Dynama o jednu příčku nepostoupili do play off nejvyšší české ligy a sezona tak pro ně skončila už po základní části. O hodnocení celého ročníku se postaral kapitán mužstva Radim Pouzar, který za celou sezonu chyběl pouze v jednom utkání.

Jak hodnotíte uplynulou sezónu?
I druhá sezóna v nejvyšší futsalové lize se dá hodnotit úspěšně. Bodově jsme překonali tu loňskou, ale hlavně jsme se dokázali herně posunout. Jsme určitě zkušenější v řešení standardních situací soupeře, osvojili jsme si určité herní automatismy a dokázali být v některých zápasech silným protivníkem i jasným favoritům. Tohle považuji za pozitiva uplynulé sezony.

Co chybělo k postupu do play off?
Tuším, že asi čtyři body. (úsměv) Ale byl to hlavně úvod do soutěže. V prvních pěti kolech jsme nezískali ani bod a ztratili jsme i se soupeři, se kterými jsme mohli něco uhrát. I když jsme se po restartu soutěže začali přibližovat osmému místu v tabulce, tak chyběl překvapivý bodový zisk proti nějakému favoritovi, který by původní manko dorovnal.

Dali jste si jako předsezónní cíl postup do vyřazovací části?
Cílem rozhodně bylo play off, ale pouze kvůli dalším kvalitním zápasům, ze kterých bychom mohli čerpat v příští sezoně.

Šest utkání jste prohráli o dva nebo o jeden gól. Co chybělo v těchto vyrovnaných zápasech?
Zmiňované zápasy by se měly rozdělit na dvě kategorie. Buď to byla utkání, ve kterých jsme pouze poctivě bránili a spoléhali na štěstí, obětavost a týmovost. Tím mám na mysli třeba zápasy s Chrudimí. Druhou kategorií jsou zápasy proti týmům, které byly na naší úrovni. Tyto duely byly otevřené a mnohdy rozhodovaly maličkosti na obou stranách. Ať už to byly zápasy s Mělníkem nebo Ústí nad Labem.

Ovlivnil koronavirus výrazně celou sezónu?
Samozřejmě, ovlivnil celou společnost, ale díky spolupráci futsalového svazu a všech týmů se podařilo soutěž dohrát i s nadstavbou v podobě play off, ačkoliv se nesestupovalo. Podmínky byly přísné, ale bez dodržování hygienických pravidel při zápasech by to nešlo. Součástí bylo testování před každým utkáním. Jsme moc rádi, že se sezona dohrála.

Bude se měnit kádr do příštího ročníku?
Současný kádr bychom rádi zachovali, protože bez skvělé party, která v tomto týmu je už několik let, by to nešlo. Jsme si samozřejmě vědomi, že věk se nedá zastavit, tak bychom postupně rádi zabudovávali mladší hráče. Třeba z akademie budějovického Dynama. Závěrem bych moc rád poděkoval všem sponzorům, kteří byli naší součástí a finančně se podíleli na chodu klubu. Zejména pak firmy PCO a její ředitel p. Bohinský, TEX-COLOR, Fruko Schulz, ELVA PROFI, DOPLNÍME.CZ a samozřejmě klub SK Dynamo. Velký dík patří všem obětavcům, kteří nám pomáhají při pořádání domácích utkáních. Moc si vážíme vaší podpory a věřím, že do nové sezóny půjdete opět s námi.