Už třetí sezonou působí slovenský stoper Martin Králik na jihu Čech a po úterním podpisu smlouvy je jisté, že v klubu přidá ještě další dva roky. S vedením se domluvil na pokračování a kontrakt prodloužil do 30. června 2024.

Jsou tomu před dva roky a dvacet dní k tomu od doby, kdy Dynamo představovalo Martina Králika jako novou posilu. Urostlý slovenský stoper vyměnil jižní část České republiky za podhůří Malé Fatry a domácí nejvyšší soutěž, kterou si vyzkoušel v barvách Žiliny. Zelenožlutý dres oblékl v celkem 150 soutěžních zápasech, ve kterých se trefil celkem jedenáctkrát.

Gólově prosadit už se dokázal dvakrát také v Dynamu, za které v lize odehrál celkem 66 utkání, nutno však říct, že jeho práce spočívá v jiných věcech. Řídí defenzivní linii Českých Budějovic, od startu loňské sezony navíc také kabinu. Do moci mu byla svěřena kapitánská páska, kterou nosí i na startu nového ročníku. Klub si jeho služby nemůže vynachválit, rozhodl se mu tak nabídnout nový kontrakt. A Martin Králik neváhal.

„Jsem moc rád, že mi Dynamo předložilo nabídku na prodloužení smlouvy. Doufám, že dokážu důvěru splatit na hřišti,“ usmíval se po podpisu Králik. Po dvou celých sezonách a jedné načaté je teď více než pravděpodobné, že slovenský střední obránce stráví na Střeleckém ostrově i další. Přesněji ty, které budou na programu v následujících letech až do roku 2024.