Fotbaloví příznivci, kteří v sobotu shlédli přípravný zápas mezi Dynamem a Pardubicemi, nevycházeli v úvodu zápasu z údivu. Jihočeši byli v první patnáctiminutovce zcela mimo hru a jejich soupeř je jednoznačně přehrával. Z pomalu nastávající letargie je dostal střelec Martin Smíšek, který ve 13. minutě povedenou hlavičkou otevřel skóre zápasu. "Je pravda, že jsme se prvních pětadvacet minut nemohli asi dostat do rytmu. Úvod zápasu byl opravdu špatný. Ještě že se nám dařilo alespoň střelecky," poznamenal střelec, který k brance z úvodu zápasu přidal ještě jednu v samém závěru poločasu.

Martin Smíšek také upozornil na skutečnost, ke které v posledních přípravných zápasech Dynama docházelo: "Někdy hrajeme výborně, třeba jako proti Steaua Bukurešť a góly nedáváme. Dneska to bylo v první půli špatné a vedeme 3:0. To je prostě fotbal." Svůj výkon v sobotním zápase příliš hodnotit nechtěl, přesto vyjádřil nemalou spokojenost ze dvou vstřelených branek. "Trenér mi říkal, ať jsem na špici a ať chodím na ty centry. Neměl jsem se moc stahovat, v týmu jsem hlavně kvůli koncovce. Dal jsem dvě branky, takže jsem velmi spokojený," řekl s úsměvem na tváři.

Nikoho ani nepřekvapilo, že obě branky vstřelil po ukázkových hlavičkách, které přicházely po skvělých centrech Jaromíra Plocka. "Hra hlavou byla vždy mojí nejsilnější zbraní. To všichni věděli, když jsem přicházel a jsem rád, že jsem to dnes potvrdil." Sobotní střelec také připomenul okolnosti, které ho v poslední době v Budějovicích provázeli: "Dříve tady byli jiní útočníci a hrál se jiný styl. Já teď mohu doufat, že budeme hrát trošku na tu špic a nebo aby hrál pouze jeden vysunutý útočník a právě takováhle hra mi sedí nejvíce."

Fotbalista, který se dlouhou dobu nemohl prosadit do základní sestavy začíná nyní pomalu cítit, že doba vysedávání na lavičce pomalu končí a že se bude moci ve druhé lize pravidelně ukazovat na hrací ploše. S takovýmto faktem se každému hráči musí zákonitě zvedat sebevědomí. "Každý hráč si věří, když hraje. Teď jsem tady seděl rok a půl na lavičce a těžko si pak může někdo věřit. To je všude, když hráč hraje, tak si také věří." Pocity jsou jedna věc a základní sestava, která nastoupí v neděli proti Třeboni a následně v neděli doma proti Žižkovu, je věc druhá. Sám Smíšek si ale věří a také doufá v podporu trenéra. "Podporu trenéra cítím. Zatím v přípravných zápasech pravidelně hraji,vše se ale ukáže až při mistrákách," řekl na závěr rodící se nový střelec Dynama České Budějovice.

 

Nepovedeného úvodu zápasu a velkého tlaku Pardubic si byl po skončení zápasu vědom i rtuťovitý záložník Jaromír Plocek. Hektický začátek bral ale v klidu a okamžitě také našel rozumné vysvětlení: "Viděli jsme, že jsme je měli na naší půli. Oni ale po aktivním úvodu odpadli a já si myslím, že oni se prvních dvacet minut přemotivovali aby hráli co nejlépe. Pak jim ale došli síly." Jedním dechem ale také dodal, že na podobnou hru se budou muset Jihočeši v nadcházející druholigové sezóně připravit: "Ve druhé lize proti nám budou hrát asi všichni stejně. Tady u nás asi všichni zalezou do obrany, ale když budeme hrát venku, tak se budou chtít všichni ukázat. My to ale budeme muset vydržet a dát góly. O tom to je."

Jaromír Plocek se do statistik zápasu zapsal třemi asistencemi. Jeho skvělé tři centry z pravé strany lahodili oku každého fanouška. "Tři asistence se mi už dlouho nepovedli. Já jsem moc rád, že Martin Smích tam krásně vyskočil a že jsme z toho dali góly. Mohu říci, že včera na tréninku mi centry vůbec nešly. Trenér byl z nás úplně nešťastný, a proto jsem moc rád, že to vycházelo dneska. Sice to byl přátelák, ale určitě se to také trošku počítá," řekl s velkým úsměvem na tváři. Právě kvůli tvorbě příležitostí pro spoluhráče hraje populární Míra nejraději na kraji zálohy, kde může své spoluhráče zásobovat centry do pokutového území. Zároveň si ale také uvědomuje, že jako krajní záložník musí také myslet na defenzivu. "Určitě mi to ale více vyhovuje v záloze. Co se útočních akcí týká, tak my se tam s Vladem Pončákem střídáme. Vždycky vyjede jeden a pak třeba vyjede druhý, podle toho, kdo má jak sil. Mě se hraje lépe v záloze a spíše dopředu. To bránění... každý z nás musí bránit, ale určitě bych raději hrál dopředu," řekl stále rozesmátý záložník.

Při pohledu na základní sestavu týmu si Plocek myslí, že trenér Cipro má již jedenáctku, která v prvním kole druhé ligy nastoupí se Žižkovem, v hlavě. "Já si myslím, že by to mělo již gradovat. Sice máme do ligy ještě čtrnáct dní, ale teď už musíme jenom doladit a vyříkat si pár věcí, poučit se z chyb, které děláme a zařídit se podle toho." Právě k úvodnímu zápasu sezony vzhlíží Plocek jako k jednomu z nejdůležitějších utkání sezony. "Hned v prvním kole musíme doma porazit Žižkov. To bude těžké utkání, ale také to budou důležité body na úvod sezony, abychom dobře rozjeli soutěž, abychom se chytli a začali vyhrávat. Musíme všem ukázat, že jsme silní a že chceme postoupit zpět do ligy."

Plánovaná příprava vlastně pro Jihočechy v sobotu skončila. Nyní je čeká ve středu duel se slabším celkem, který by se měl odehrávat spíše ve slavnostnějším duchu: "Teď nás čeká zápas v Jankově, kde otevírají nové hřiště. Jedeme si tam zahrát fotbal, v klidu si zaklusat, zaběhat a dobře se připravit na pohár v Třeboni a poté nás už čeká to důležité utkání se Žižkovem."

Pozorný fanoušek si v sobotní přípravě mohl všimnout také jedné komické situace. Jaromír Plocek poslední dva roky nastupoval pravidelně na levém kraji zálohy a od začátku letošní přípravy se přesunul opět na "svojí" pravou stranu, kde před lety zářil spolu s útočníkem Tomášem Klinkou. Míra Plocek si ale očividně na tuto změnu ještě příliš nezvykl a při nástupu do druhé půle přicházel na hrací plochu jako poslední hráč a zcela automaticky se vydal na levou stranu a až snad po dvaceti krocích, když se blížil ke kruhu uprostřed hřiště, si uvědomil, že jeho místo je jindy. S velkým úsměvem to také přiznal po skončení zápasu: "Máte pravdu, nějak jsem to popletl..."