Fotbalisté Dynama potvrdili v 18. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY roli favorita a díky brance kapitána Jiřího Kladrubského vyhráli těžký zápas na hřišti Prostějova 1:0. „Nebylo to vůbec jednoduché utkání a jsem rád, že jsme ho zvládli," řekl po zápase spokojený lídr týmu.

Jihočeši jeli do Prostějova v pozici vedoucího celku tabulky a podle papírových přepokladů byli velkým favoritem zápasu. Svou roli zvládli dobře a po výhře 1:0 nadále vládnou tabulce. „Nebylo to ale vůbec jednoduché utkání. Tohle jsou přesně ty zápasy, které musíme zvládat. Jsem rád, že jsme znovu neobdrželi žádnou branku a že jsme alespoň jednu vstřelili," hodnotil utkání kapitán Jiří Kladrubský, kterého jen trochu mrzelo, že tým nepřidal v průběhu hry gólovou pojistku: „Je pravda, že jsme tam měli i další šance, abychom vstřelili druhý ukliňující gól. Ale i takováhle výhra 1:0 je paráda."

Rozhodující moment zápasu přišel již v úvodní čtvrthodině, kdy byl po faulu Vošahlíka na Nováka odpískaný pokutový kop. Ten proměnil právě kapitán Kladrubský. „Na podzim jsem sice jednu penaltu nedal, ale já vždy říkal, že když by byla další, tak určitě jdu. Na penaltu si věřím vždy a jsem rád, že jsem jí proměnil," řekl.

Jihočeši si mohou oddychnout. Poslední dvě sezony jim úvod jarní části sezony nevyšel. Letos je ale situace jiná a ve dvou úvodních kolech Dynamo získalo šest bodů. „Jsem za to moc rád. Poslední dvě sezony nám start jara nevyšel a jsem rád, že tohle snad už můžeme definitivně hodit za hlavu a že už nemusíme ze všech stran poslouchat, že si jaro hned v úvodu vždy pokazíme," pokračoval Kladrubský, který ale zároveň připomněl, že tým nesmí usnout na vavřínech: „Čeká nás ještě hodně zápasů a nic není rozhodnuté. Nic to ale nemění na tom, že je moc dobře, že jsme úvod jara zvládli a můžeme se v klidu sousředit na další zápasy."

Právě další druholigový zápas bude na Střeleckém ostrově jedním z těch nejzajímavějších, které Jihočeši na domácím stadionu na jaře odehrají. V rámci 19. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY totiž změří síly se Zbrojovkou Brno. „Byli bychom moc rádi, když by fanoušci dorazili v neděli v co největším počtu. Blíží se reprezentační pauza a pokud bychom získali v úvodních třech kolech devět bodů, bylo by to skvělé. Zápas se Zbrojovkou ale nebude vůbec lehký a podporu fanoušků bychom samozřejmě uvítali," uzavřel Jiří Kladrubský.