Je stálicí, která si drží vysoký standard svých výkonů. Dvaatřicetiletý Petr Javorek během reprezentační přestávky podstoupil rázovou vlnu achillovky, a tak má do konce týdne nařízený klid. Poté už se bude jedna z opor opět stoprocentně připravovat na další kolo proti Vítkovicím.

Z Pardubic jste si v posledním zápase body neodvezli, ale rozhodně jste na ně měli. Je to tak?
Určitě. Kdybychom dali v první půli tři góly, tak by bylo o zápase rozhodnuto. Ve druhém poločase jsme nezvládli dvě situace, dostali z nich dva góly a prohráli jsme celé utkání. Je to škoda. Naše hra byla dobrá, ale nedali jsme šance, já také jednu měl.

Celkově jste spokojeni se vstupem do soutěže?
Myslím, že můžeme být spokojeni. Máme patnáct bodů a hrajeme pěkný fotbal. Pomohly nám i ztráty soupeřů, takže v tabulce jsem na tom dobře. Musíme zapracovat na venkovních zápasech. Uspěli jsme na Žižkově, ale jinak dvakrát prohráli. Máme na čem pracovat.

#20 Petr Javorek

Reprezentační přestávka vám přišla vhod? Přeci jen program byl v posledních dnech hodně nabitý.
Ano. V minulém týdnu jsme měli výjezdy do Litoměřic a do Pardubic, bylo toho hodně. Kluci odjeli s reprezentací, někdo doléčuje drobné šrámy, takže pauzu využijeme. Od pondělí se budeme připravovat zase na další zápas proti Vítkovicím.

Jaká panuje atmosféra v kabině?
Atmosféra v kabině je dobrá, výsledky máme. Konkurence je v mužstvu zdravá. Stačí se podívat na lavičku, jací tam sedí fotbalisté. Máme velice kvalitní tým, každý chce hrát a je to ku prospěchu věci. V prvních kolech Ivo Táborský vždy přišel z lavičky a rozhodl. Je to jedině dobře.

Vás osobně nesvazuje pocit, že se vám nepovede jeden nebo dva zápasy a na vaše místo půjde někdo jiný?
Ne. Jdu do každého zápasu s tím, že chci podat nejlepší výkon a pomoci týmu. Na podobné věci nemyslím.

V posledních dnech netrénujete. Prozradíte, co za tím stojí?
Pár dní mě bolela achillovka. Zašel jsem si za doktorem, dostal jsme rázovou vlnu a zábal, takže mám pár dní klid. V pondělí bych měl začít znovu naplno trénovat.

Co vám ukázalo úvodních sedm kol FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY?
Dobře jsme do sezony vstoupili, jsme v popředí tabulky. Je škoda, že jsme v Pardubicích nebodovali. Kdybychom vyhráli, mohli jsme mít na Jihlavu čtyři body. Dle mého i Brno udělá sérii vítězství a do boje o postup promluví. My chceme hrát také nahoře. Zatím je to hodně vyrovnané. Osm týmů je v pěti bodech.

Dá se už stále ještě zkraje sezony porovnávat, jestli je Dynamo silnější než v minulém ročníku?
Na začátku přípravy jsem si myslel, že jsme oslabili. Pak ale přišli kluci, kteří nastupují v základu. A myslím si, že máme velice kvalitní kádr.