Jarní část sezony Fortuna národní ligy odehraje Dynamo posílené o ofenzivně laděného fotbalistu Ladislava Vopata (22 let), který na jih Čech přichází na půlroční hostování z Dukly Praha. Talentovaný fotbalista se již připravuje s Dynamem a v sobotu by měl nastoupit v přípravném zápase proti Vysočině Jihlava.
Ladislav Vopat

Ladislav Vopat se narodil 6. března 1994 a brzy tak oslaví třiadvacáté narozeniny. Na podzim vstřelil v dresu juniorského týmu Dukly Praha osm gólů a zkušenosti s dospělým fotbalem by měl začít sbírat na jihu Čech. "Jedná se o rychlostního hráče, který může hrát na pravém i levém křídle. Nastupovat může také v útoku, takže díky jeho příchodu budeme mít v ofenzivě opět více alternativ, jak poskládat sestavu," říká trenér Dynama David Horejš.

Budějovický trenér si mladého fotbalistu vyhlédl a je rád, že se podařilo jeho hostování dotáhnout do konce. "Sledovali jsme jeho podzimní výkony a navíc jsme o něm mluvili například s Lubošem Kozlem, který ho trénoval, a také Pavlem Drskem, který je nyní u A-týmu Dukly. Oba nám ho doporučili, a tak věříme, že mu bude u nás dařit a že udělá další krok ve své kariéře," pokračuje David Horejš.

Ladislav Vopat toho sice na podzim v A-týmu Dukly příliš nenahrál, avšak svou kvalitu začal ukazovat nyní v zimní přípravě, kdy za áčko Dukly zaznamenal ve dvou zápasech dva góly (jeden proti Unionu Berlín a druhý proti Vlašimi). "Dukla patří v posledních letech mezi to lepší, co česká první liga nabízí. Už jen to, že se Láďa nacházel na podzim v jejím kádru, svědčí o tom, že pro nás může být posilou. Je to sice mladý kluk bez zkušeností, ale kde jinde by je měl nabírat, než ve druhé lize," dodává David Horejš.

Zástupci Dynama a Dukly smlouvu o hostování Ladislava Vopata podepsali během středy. Hráč se hned připojil k A-týmu Dynama a o víkendu ho bude mít trenér Horejš k dispozici v přípravném zápase proti Vysočině Jihlava.