Na trenérskou lavičku usedli v závěru podzimní části Marek Nikl a Tomáš Zápotočný. Dva bývalý stopeři a vynikající fotbalisté, z nichž druhý jmenovaný strávil velkou část kariéry v dresu nedělního soupeře Dynama v 18. kole FORTUNA:LIGY. „Nesmírně se na zápas těším,“ říká českobudějovický trenér, který za Liberec odehrál celkem 121 zápasů.

Premiéru na Střeleckém ostrově jste si odbyli s kolegou Niklem ve středu v poháru, v neděli vás čeká první domácí představení ve FORTUNA:LIZE. Jak se těšíte?
Těšíme se moc, protože se poprvé představíme doma. Pokud tedy neberu v potaz pohárového utkání, ale jen ligu. Přijede zajímavý soupeř, v jehož dresu jsem strávil čtyři a půl roku, mám tam kamarády a znám tak spoustu lidí. Nesmírně se na zápas a těším a doufám, že ho zvládneme.

Už jste to zaznačil. Za Liberec jste odehrál přes 100 zápasů, na kontě máte velké úspěchy, včetně zisku mistrovského titulu. V tom by pro vás mohl být zápas speciální.
Jednoznačně. Liberec nám s rodinou trochu přirostl k srdci. Známí a kamarádi nám vždycky říkají, že pocházíme z Liberce, ale pravdou je, že jsme z Příbrami. To je takový paradox. Všichni nás spojují hlavně s Libercem. Teď už to ale beru tak, že jsem doma tady v Budějovicích a bojuji za Budějovice. Specifické je to jen v tom, že jsem v Liberci strávil nějaký čas, byl jsem i kapitánem a vyhrál titul. Jednoznačně ho ale budu chtít porazit.

Za Liberec jste dal více gólů než za jakýkoliv jiný klub, celkem 21. Doufáte, že v neděli tentokrát budou padat do branky Severočechů?
Na obránce je to docela dost. (smích) V Liberci jsem byl takový univerzál, hrál jsem i na hrotu. Kluky připravujeme na náš herní styl a ten budeme chtít vnutit Liberci. Góly jsou třešnička na dortu. Pro nás je lepší, aby to byl atraktivní zápas a klukům budu radit, ať jsou obezřetní a proměňují šance.

Před nedělí jste se naladili pohárovým triumfem na Hradcem a postupem, navíc jste dali dva góly a udrželi čisté konto. Co bude klíčem k úspěchu proti Liberci?
Sám jste to řekl. Čisté konto je pro nás obrovsky důležité a můžeme se od něj odpíchnout. Sami cítíme, že v podzimní části nám domácí zápasy nevyšly, ale jak už jsem říkal, chci tady doma na Střeleckém ostrově vytvořit nedobytnou tvrz a přilákat co nejvíc fanoušků do ochozů. Věřím, že takovými zápasy, jako bylo pohárové utkání, se nám to povede.