Ve druhém utkání v rámci letního přípravného období čeká Jihočeši konfrontace s první ligou. Dynamo na Složišti přivítá Příbram, která uhájila ligovou příslušnost až v baráži. Černobílí na úvod přípravy smetli Beroun, ve středu to bude těžší oříšek. Zápas startuje ve 11 hodin.

1.FK Příbram je středočeský fotbalový klub, který po devíti letech opustil nejvyšší soutěž. Ve FORTUNA:NÁRODNÍ lize však 1.FK strávil pouze jednu sezonu, aby se v ročníku 2018/19 opět představil mezi tuzemskou elitou. Příbramští však opět bojovali především o záchranu, a to dokonce až v baráži. Po kontroverzním dvojzápase s Brnem nakonec první liga u Litavky zůstala. Na lavičce tak zůstal i trenér Nádvorník. Avizovaný je konec veterána Skácela. Dále v mužstvu nepokračují ani Matoušek, Mingazov, Chaluš, Keita, Vůch, Nitrianský a Hlúpik. S týmem trénují kromě několika mladíků i testovaní Vandas (Táborsko), M. Held (Písek), Šimek (Dukla), Cmiljanovič (Prešov) či nová akvizice Michal Škoda. Středočeši zahájili přípravu teprve v pondělí, takže pro ně bude středeční duel s Dynamem první zápasovou zkouškou.

Českobudějovické Dynamo vstoupilo do letní přípravy suverénně, když přehrálo divizní Beroun sedmibrankovým rozdílem. O branky se postaralo sedm různých hráčů. Mezi nimi i Karsten Ayong, jenž tak okořenil návrat do Dynama gólem. Blízko skórování byl i druhý testovaný hráč Tomáš Froněk. Zatím se mu však nepoštěstilo, na několika gólech se však podílel. Oba hráči by měli naskočit i do dalších přípravných zápasů. Do hry ještě zřejmě nezasáhne Patrik Brandner, jenž v pondělí začal s plným tréninkem. Od pondělí se s mužstvem připravuje už i Filip Havelka. Naplno by měl trénovat už i Matej Mršič. K týmu se v úterý připojil stoper Tomáš Sivok, což by mohla být pro Dynamo velká posila. Poprvé by černobílí dres mohl obléci Benjamin Čolič. Po středečním klání s Příbramí se Horejšovi svěřenci představí v sobotu opět na Složišti proti Vlašimi.

Přípravný duel Dynama s Příbramí se odehraje ve středu od 11 hodin v SCM Složiště a vy můžete sledovat v online reportáži zde.