Ani zápas s Ústím nenasměroval fotbalisty Dynama k lepším zítřkům. Jihočeši podruhé v řadě prohráli a výkon proti Ústí byl sice bojovný, ale fotbalovosti mu plno chybělo. Jedinou větší šanci domácích za celý zápas měl Lukáš Buchvaldek, který pár minut po nástupu na hřiště ale nechal pouze vyniknout brankáře Zachardu.

Jste po druhé prohře v řadě hodně zklamáni?
Jsme. Chtěli jsme odčinit porážku z Karviné a doma bodovat. Ale nepovedlo se to. Nevím, čím to je. Možná nám chybí i trošku štěstí. Musíme dál makat a snad se to otočí.

Vy jste naskočil do rozběhnutého zápasu prakticky bez rozcvičky ve 35. minutě. Byl to hodně nečekaný start?

Lukáš Buchvaldek u míče v zápase s Ústím
Bylo to celkem nepříjemné. Půlhodiny jsem seděl na lavičce a hned jsem naskočil do zápasu. O poločase jsem se ještě rozběhával a pak už to bylo dobré. Roman Wermke si přivodil nějaké svalové zranění, tak si řekl o střídání a já rovnou naskočil.

Pár minut po svém příchodu jste měl asi největší šanci Dynama v zápase, ale zamířil jste pouze do středu branky.
Mohl jsem dát gól. Chtěl jsem střílet na zadní tyč, ale gólman mě dobře vystál a vystřelil jsem do něj. Mrzí mě to, první gól by nám hodně pomohl.

Přestože jste museli po inkasovaném gólu hru ještě víc přidat na aktivitě a hnát se za vyrovnáním, tak šancí moc nebylo.
Moc jich nebylo. Dobývali jsme obranu soupeře, ale nedokázali jsme je dostat pod tlak a vytvořit si šance.

Mohla pro soupeře hrát i aktuální pohoda, když se veze na vítězné vlně?
Určitě. To se pak projeví, oni jsou nahoře, my jsme dole. Míče se k nim pak odrážejí a nám kousek štěstí chybí. Musíme trénovat a makat a věřit, že se to otočí.

Příští kolo hrajete v Hradci Králové. Myslíte, že tam by se to mohlo otočit?
Budeme v to věřit. Favorit nebudeme, což by mohlo hrát v náš prospěch.

I když se před sezonou nevyhlašovaly žádné velké cíle, tak před utkáním s Ústím už na vás tlak celkem byl, ne?
Trošku pod tlakem jsme byli. Chtěli jsme vyhrát, ale bohužel se nám to nepovedlo.

V minulém zápase v Karviné vašemu týmu byl zazlíván přístup a nasazení. Proti Ústí se zdálo, že jste do utkání dali všechno, přesto jste padli.
Souhlasím. Vydali jsme se ze všech sil, ale chyběl nám i kousek štěstí.

Ústecká Arma si odvezla z jihu Čech tři body (25.9.2015)

Další zpackané utkání sehráli fotbalisté Dynama. V osmém kole Fotbalové národní ligy doma prohráli s Ústím nad Labem 0:1, kdy se o vítěznou branku postaral v 53. minutě Alois Hyčka. V příštím kole zajíždí Dynamo do Hradce Králové.