Ve Spartě hrával, a tak se na utkání proti mateřskému klubu těšil. A srazil ho vítězným gólem. Pětadvacetiletý Lukáš Pouček zažívá úspěšný návrat do sestavy Dynama a už zaznamenal dvě branky, které byly jeho premiérové v černobílém dresu. A hned proti takovým klubům, jako Plzeň a Sparta.

Sparta se neporáží každý den. Jaké máte pocity po skvělé výhře?
Jsme moc rádi, že jsme Spartu porazili. Hráli jsme hodně dobře a těší nás, že jsme vyhráli.

I herně se vám zápas vyvedl. Kromě úvodu jste drželi s favoritem krok.
Máme na čem stavět. Na druhou stranu je to pořád jenom příprava a nic zásadního to neznamená.

Letenští nastoupili k utkání z plné přípravy během soustředění v Rakousku. Jaký to mělo na soupeře vliv?

Pouček s Váchou
To nevím, ale my jsme také v plné přípravě. Oni přijeli ze soustředění, nás teprve čeká. Jsme na tom stejně. Psychicky nám výhra nad Spartou může hodně pomoci.

Odehráli jste tři zápasy ve čtyřech dnech, čeká vás soustředění. Jak těžké je zvládat nabitý program?
Náročné to je, ale je pro nás lepší hrát zápasy, než jenom trénovat. Hlavně, abychom zůstali všichni zdraví.

Proti vašemu bývalému klubu jste zaznamenal vítězný gól. Práci jste měl ale docela jednoduchou a doklepl míč do prázdné branky.
Největší kus práce udělal Matej Mrsić. Já jsem stál tam, kde jsem měl, a dorazil jsem balon do prázdné branky. Byl to vlastně jeho gól.

Ve vaší premiérové sezoně na jihu Čech jste neskóroval. Nyní v přípravě jste pokořil obranu Plzně a nyní i Sparty. Zdá se, že jste chytil formu.
Kéž by to tak bylo (usmívá se). Přišel jsem do Dynama jako útočník, takže v ofenzivě se cítím daleko lépe. Nastupoval jsem i na levém beku, kde to odehraji, ale jsem rád, že hraji nahoře.

Jakub Pešek přestoupil do Liberce. Jak citelná to pro vás bude ztráta?
Bude to velká změna. Pešoun měl velkou formu, hrál výborně. Pro něho je to jedině dobře, první ligu si zaslouží. Všichni mu to přejeme. Snad se mu bude dařit i v první lize.