Sedmadvacetiletý obránce Lukáš Skovajsa přicházel v létě do Dynama jako hráč, který měl zacelit mezeru na levém kraji defenzivní formace. V průběhu sezony ho ale několikrát ze hry vyřadily nejrůznější zdravotní trable a byl tak rád, že sezonu zakončil gólem do sítě mistrovské Slavie. „Z gólu mám velkou radost. Je jen škoda, že jsme nedokázali v závěru vyrovnat," řekl po posledním zápase sezony.

Slovenský obránce Lukáš Skovajsa prožil sezonu jako na houpačce. Hned v prvním kole proti Slavii Praha utrpěl svalové zranění a právě nejrůznější zdravotní peripetie poznamenaly jeho celou sezonu. Po Novém roce byl dlouho na marodce a do sestavy se vrátil až na závěrečná kola. Nakonec se dočkal startu na hřišti mistrovské Slavie a závěr sezony okořenil svým prvním ligovým gólem v české nejvyšší soutěži. „Byl jsem moc rád, že mi trenéři dali důvěru, abych nastoupil do mimořádného zápasu proti Slavii. V prvním poločase to bylo velmi složité, po zbytečných chybách jsme dostali dva góly. Druhý poločas jsme ale odehráli velmi dobře, dokázali jsme vstřelit gól a měli jsme další náznaky šancí. Škoda, že jsme nevstřelili ještě jeden gól a nevyrovnali na 2:2," řekl Lukáš Skovajsa k zápasu se staronovým mistrem.

Jihočeši přijeli do Edenu s tím, že nastoupí proti nejlepšímu českému týmu, který navíc po zápase přebíral pohár pro mistra ligy. „Slavia ukázala právě především v prvním poločase velkou kvalitu. O poločasové pauze nás trenér nabádal, abychom hráli svůj fotbal. Abychom zbytečně neodkopávali míče a abychom si více věřili. Myslím, že jsme ho ve druhém poločase opravdu poslechli a že jsme byli Slavii důstojným soupeřem," pochvaloval si člen širšího kádru slovenské reprezentace.

Návrat do sestavy navíc oslavil svým prvním ligovým gólem. „Trenéři po nás chtějí, aby když z pravé strany centruje pravý bek, tak aby to levý na zadní tyči zavíral. A stejně tak opačně, když centruje levý bek. Novas (Pavel Novák, pozn. autora) dal skvělý centr, já zavřel tu zadní tyč a byl z toho gól. Za gól proti Slavii jsem samozřejmě moc rád," podotkl.

Kvůli zdravotním problémům odehrál Lukáš Skovajsa ve své první sezoně v české lize nakonec dvacet utkání. „Během jara jsem překonal covid, hrát jsem nemohl ani kvůli zranění. Věřím tedy, že zápas a gól proti Slavii dají zapomenout na moje jarní trable. Nyní nás čeká volno a jednadvacátého června se po dovolené vrátím plný sil zpět do tréninku," dodal Lukáš Skovajsa, který se nyní těší především na cestu domů na Slovensko: „Kvůli pandemii covidu jsme se domů nemohli vydat prakticky celý rok, takže se tam teď moc těším. Po deseti měsících uvidím své blízké a určitě si to všichni moc užijeme."