V kvalifikačním utkání české jednadvacítky proti stejně starému výběru Anglie byli na Střeleckém ostrově úspěšnější hosté, kteří si po výhře 2:1 připsali důležité tři body do tabulky. Na budějovický stadion si našlo cestu více než pět a půl tisíce fanoušků.

Úvodní poločas měli více ze hry Angličané, kteří se po rychlém přenesení hry dostali ve 22. minutě do vedení. Zakončení Jonese ještě dokázal Kovář vyrazit před sebe, dorážka Emila Smitha Rowa už byla nechytatelná - 0:1. Od vyrovnání dělilo český tým pár centimetrů. Kohútovu přihrávku pod sebe si srazil Garner na vlastní branku a chybělo opravdu málo, aby míč skončil v síti.

Do druhé půle měli fotbalisté z britských ostrovů ještě lepší vstup. Hned ve 46. minutě se na pravé straně uvolnil Gibbs-White, po jeho zakončení se míč odrazil k Jacobu Ramseymu, který ho uklidil do branky. Zdramatizování utkání přišlo v samém závěru. Za vápnem natáhl ke střele Daniel Fila a nádhernou ranou snížil. Domácí se v posledních minutách ještě snažili vyrovnat, ale druhou branku už nevstřelili.

Česko U21 - Anglie U21 1:2 (0:1)
Branky: 87. Fila – 22. Smith Rowe, 46. Ramsey. ŽK: Souček – Harwood-Bellis, Gibbs-White, Bursik.
Česko U21: Kovář – Cedidla, Vitík, Donát, Jurásek – Kaloč (C), Žambůrek – Šulc (46. Karabec), Červ (64. Souček), Kohút (64. Sejk) – Čvančara (73. Fila).
Anglie U21: Bursik – Aarons, Cresswell, Harwood-Bellis (C), Johnson – Gibbs-White (82. Gomes), Jones, Garner – Ramsey, Balogun (68. Archer), Smith Rowe (65. Gordon).