Reprezentace do 21 let se v play off kvalifikace o postup na evropský šampionát 2023 utká s Islandem. První duel se odehraje 23. září v Reykjavíku, odveta o čtyři dny později na české půdě. Dějištěm klíčového střetnutí bude opět stadion na Střeleckém ostrově. „Jedenadvacítka“ se tak vrátí na místo, kde odehrála až na jedinou výjimku nedávno skončenou kvalifikaci.

Čeští mladíci skončili v kvalifikační skupině na druhém místě za vítězným týmem z Anglie. Los ve švýcarském sídle UEFA v Nyonu rozhodl o tom, že naše reprezentace bude usilovat o postup na šampionát s výběrem fotbalistů ze země ledu a ohně.

Islanďané skončili ve skupině D druzí za Portugalskem, do baráže se dostali na úkor Řeků, kteří byli favoritem na druhé místo zajišťující dvojzápas o postup na mistrovství Evropy.

Na českobudějovickém stadionu se v tomto kvalifikačním cyklu odehraje již pátý zápas.„Budeme hrát na velmi dobře známém místě z předchozích utkání, které jsme v Českých Budějovicích odehráli. Zvykli jsme si tady, pokaždé jsme zde měli vynikající podmínky pro přípravu a na stadionu Dynama byla výborná atmosféra. Zvláště v červnovém utkání proti Anglii před zaplněným stadionem, byť jsme bohužel prohráli. Teď budeme mít motivaci tento výsledek odčinit a pevně věříme, že baráž dotáhneme do úspěšného konce,“ komentoval pro web asociace trenér U21 Jan Suchopárek.

Hostiteli závěrečného turnaje budou země Rumunska a Gruzie, které mají účast coby pořadatelské země jistou. Na šampionátu se představí šestnáct mužstev, jedenáct z nich už má účast jistou, o posledních čtyřech postupujících se rozhodne právě v zářijové baráži.

Česko se utká s Islandem, Irsko s Izraelem, Slovensko s Ukrajinou a Chorvatsko s Dánskem.

Přehled domácích zápasů U21 o EURO
02. 09. 2021 Česká republika – Slovinsko 1:0 (Č. Budějovice)
06. 09. 2021 Česká republika – Albánie 4:0 (Č. Budějovice)
12. 10. 2021 Česká republika – Kosovo 3:0 (Č. Budějovice)
03. 06. 2022 Česká republika – Anglie 1:2 (Č. Budějovice)
13. 06. 2022 Česká republika – Andorra 7:0 (Brno)
27. 09. 2022 Česká republika - Island (Č. Budějovice)