Byli aktéry těch nejdůležitějších momentů. Českobudějovický Peter Grajciar po půlhodině hry trefil parádní bombou úvodní a nakonec i jediný gól utkání. Ve zbytku zápasu měl dvě velice dobré možnosti jej napodobit Michal Hlavatý, ale ani jednou sokolovské vyrovnání nezařídil.

Vítězství proti Sokolovu musí mít přívlastek „vydřené“, je to tak?
Dá se to tak říci. Možná jsme mohli vytěžit z převahy v prvním poločase víc, ale vedli jsme pouze o gól. Soupeř po příchodu Lienera výrazně ožil v útoku, druhý poločas jsme spíše přečkali. Podržel nás brankář, směrem dozadu jsme pro tým měli udělat víc. Ale udrželi jsme těsné vedení až do konce, urvali tři body, prodloužili vítěznou sérii a jsme nesmírně šťastní.

Nesvazovala vás možnost odskočit Jihlavě již na dvanáct bodů?
Nevím, jestli jsme to měli v hlavách. V šatně jsme si o poločase řekli, že musíme hrát nadále svoji hru. Ale soupeř hrál velice aktivně a musíme Sokolov pochválit, hrál výborně. Byli jsme pod tlakem, ze kterého jsme se neuměli dostat… Nakonec to vyšlo, takže to dobře dopadlo.

Peter Grajciar

Nepřekvapili vás sokolovští fotbalisté svoji lehkostí, nebojácností a svižnou hrou?
Dalo se to očekávat. Sokolov je zachráněný, na postup také nemá šanci, takže mohli hrát v klidu. Jestli by prohráli 0:1 nebo 0:4 pro ně nic neřeší. Nechci se nikoho dotknout, ale mohlo to tak být. Kluci hráli bez zábran a všechno jim vycházelo. Nám naopak náš cíl mohl trošku svazovat nohy. Každopádně jsem byl překvapený z ofenzivní hry Sokolova.

Přejděme k vaší vítězné brance. V prvním poločase jste se pravačkou nejprve zastřeloval a pak levá rozhodla zápas.
Nepřesné střely mě mrzí, hlavně ta po sklepnutí Davida Ledeckého. Ale při gólu udělali velký kus práce Jirka Kladrubský a Láďa Martan, já šel pak středem hřiště. David Ledecký pohybem dobře natáhl dva hráče, mně se otevřel prostor. Připravil jsem si míč na levačkou, střela pěkně zaplavala a zapadla k tyči.

Střílíte rád a s vaší kopací technikou je otázka času, kdy tam nějaká rána padne.
Děkuji pěkně (usměje se). Snažím se střílet často, a jak říká můj bývalý trenér – dáme brankáři šanci na chybu. Podobně padá plno gólů. My takhle skórovali například ve Vítkovicích, kde po mé střele gólman míč vyrazil a David Ledecký jej doklepl do sítě. Čím víc zakončení, tím větší šance na úspěch.

Vítězství jste vydřeli, ale takové tři body mají mnohdy větší váhu. Souhlasíte?
Určitě. Myslím si, že na nás byla vidět úleva. Chtěli jsme odskočit Jihlavě po její prohře, což se nám povedlo. Nyní máme obrovskou šanci dokonat náš cíl. Tenisovou terminologií máme pět mečbolů, tak se pokusíme využít už ten první v Hradci Králové.

Byl to remízový zápas, míní sokolovský Michal Hlavatý

Jste zklamaní a právem jste mysleli na body ze Střeleckého ostrova. Minimálně bod jste si mohli odvést, že?
Myslím si, že ano. Jeli jsme do Budějovic s tím, že nemáme co ztratit. Byli jsme domácím důstojným soupeřem, místy jsme byli i lepším týmem. Hrál se vyrovnaný zápas, který mohl skončit remízou.

Hlavatý brání Ledeckého

Rozhodla jedna povedená střela Petera Grajciara, jinak jste nejlepší tým FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ani nepustili do vyložené gólové šance.
V obraně jsme podali výborný výkon. Stopeři si výborně pohlídali centrované míče a nejlepšího střelce ligy Ledeckého do ničeho nepustili. Rozhodla krásná střela Grajciara zpoza vápna. Trefil to výborně, to se musí nechat.

Vy jste mohl dvakrát vyrovnat, ale ani jednu z dobrých příležitostí jste neproměnil. Při té první v závěru prvního poločasu vám střela moc nesedla?
To byla stoprocentní šance. Špatně jsem míč trefil, do teď si to vyčítám. Měl to být gól, mohli jsme tady alespoň remízovat.

Druhá rána se vám povedla zkraje druhého dějství víc, ale v tu chvíli byl proti vyrovnání skvělý brankář Staněk.
Ta se mi povedla, dobře jsem ji umístil, ale Jindra Staněk ránu dobře vyrazil. Je to dobrý brankář, který Dynamo několikrát podržel.

Bylo na Dynamu znát, že má šanci odskočit Jihlavě už na dvanáct bodů?
Možná byli nervózní, ale neměli být z čeho. Mají luxusní náskok a kvalitní tým. Udělali sérii jedenácti výher a nechtěli ji ztratit. Teď už to asi dotáhnou k postupu.

Sokolov se nachází v klidném středu tabulky. Závěr sezony tak můžete dohrát bez většího stresu.
Nechceme se uspokojit. Chceme pracovat dál a vyhrát do konce sezony co nejvíce zápasů. Hlavně divákům v Sokolově předvést kvalitní výkony, aby měli čemu fandit.