Třicetiletý obránce Martin Sladký se vrátil po jarním hostování v Mladé Boleslavi zpátky do Dynama. Ve městě automobilů hrál pravidelně v základní sestavě, než přišly právě zápasy s jihočeským klubem, v nichž dle dohody nemohl nastoupit. Do letní přípravy naskočil opět v Dynamu, kde se chce pod novým koučem poprat o šanci.

Martine, vracíte se z hostování v Mladé Boleslavi, jak uplynulý půlrok hodnotíte?
Hlavně začátek budu hodnotit pozitivně, protože jsem tam šel kvůli tomu, abych hrál, a to se povedlo. Bohužel jsem měl později smůlu, protože se během čtyř zápasů hrálo třikrát s Budějovicemi a já jsem kvůli hostovaní nemohl hrát, takže vytíženost poté byla menší a trenér nechal hrát mladého Pecha, který je pro ně zajímavý i tím, že je v hledáčku reprezentace do jedenadvaceti let. Ale do té doby, než se hrálo s Dynamem, tak to hodnotím velmi dobře.

Boleslav na vás měla opci, kterou neuplatnila. Myslíte, že právě ten závěr ligy byl jedním z faktorů?
Je to možné, dalším z faktorů byla nejspíš i finanční stránka. Ty zápasy, ve kterých jsem nastoupit nemohl, se zrovna povedly a trenér to měnit nechtěl. Také si uvědomili, že tam mají i toho mladého kluka, který jim patří.

V Budějovicích došlo po sezoně ke změně trenéra, Jozef Weber vystřídal Davida Horejše. Co na tuto změnu říkáte?
Tím, že Boleslav na mě neuplatnila opci a trenéři v Budějovicích mi v zimě dali jasně najevo, že se mnou nepočítají, tak já tu změnu určitě vítám. Sám trenér Weber mi volal, ještě když jsem byl v Boleslavi s tím, že doufá, že se vrátím, takže pro mě jedině plus. Jsem zpátky, hodlám bojovat za značku Dynama a chci se prosadit.

Znal jste se s trenérem už předtím?
Osobně ne, jen vím, kde trénoval. Když jsem hrál ještě za Olomouc a on trénoval Boleslav, volal mi, že by mě chtěl do týmu, tam ale přestup padl na jiných věcech.

Dalo by se říct, že nový kouč, nová motivace?
Ano, přesně tak.

V poli můžete hrát na více postech, na obou krajích obrany, ale i ve středu zálohy. Co vám vyhovuje více?
V obraně už jsem nastupoval i v tříobráncovém systému, takže jsem hrál i stopera. Je pravda, že dříve sem hrál i středního záložníka, třeba k tomu i dojde, kdo ví, ale hra na beku mi sedí nejvíce.

Sledoval jste během jara počínání si Dynama a co říkáte na celkové umístění?
Samozřejmě, že sledoval. Nevěděl jsem, jestli zůstanu v Boleslavi, nebo se vrátím zpátky na jih, takže mě to zajímalo. Bohužel se moc nedařily venkovní zápasy, ve kterých se body poztrácely a možná proto to nestačilo na lepší příčky, které šly uhrát. V nadstavbě jsem byl na ale na straně Boleslavi, takže jsem musel fandit jí a doufal jsem, že se postoupí, abych měl ještě šanci zahrát si.

Jak jste strávil posezonní volno?
První dva týdny mi daly hodně zabrat (směje se). Nejlepšímu kamarádovi jsem byl na svatbě za svědka, s některými věcmi jsem mu pomáhal. Pak jsme si jeli se ženou a synem na dvanáct dní odpočinout na Kypr, užívat sluníčka, něco jsem tam naběhal.

Teď už ale probíhá příprava na novou sezonu, jak polykáte první tréninkové dávky?
Je to hodně náročné. První dny nám dávají opravdu zabrat, ale víme, že to bude prvních čtrnáct dní a pak z toho budeme těžit. Nějaké to nadávání tam samozřejmě je, ale to k tomu patří, každý se chce ukázat a předvést se před novým trenérem.

Jaké máte vyhlídky do příští sezony?
O týmových cílech jsme se ještě nebavili. Samozřejmě tady budeme chtít zopakovat minimálně tu loňskou sezonu, každý by chtěl určitě skončit v té první šestce, může tam skončit kdokoliv. Chtěli bychom zlepšit venkovní zápasy, udržet si nějakou stabilní výkonnost na domácím hřišti a získat si fanoušky, aby nás chodili podporovat a bavilo je to.