Zápas dvou rozdílných poločasů odehráli fotbalisté Dynama v pátek proti Slavii. Zatímco v úvodním dějství byli lepším týmem a zaslouženě vstřelili dvě branky, druhý poločas patřil soupeři. Přestože byli Pražená po změně stran výrazně aktivnější, více než jeden gól vstřelit nedokázali a z jihu Čech si odvezli porážku 1:2. "Je pravda, že ve druhé půli jsme měli i to pověstné štěstíčko," řekl po zápase brankář Dynama Michal Daněk.
Michal Daněk

Michale, ze zápasu se Slavií máte tři body, takže asi panuje spokojenost, že?
Dnešní vítězství je určitě hodně cenné. Slavia má svojí kvalitu a jsme moc rádi, že jsme dokázali potvrdit ty tři body ze zápasu v Hradci. Není máme patnáct bodů a posuneme se výš k týmům, které byly v tabulce nad námi. Určitě je to lepší a můžeme být klidnější než kdybychom po zápase měli jenom těch dvanáct bodů, co jsme měli před zápasem.

V prvním poločase jste vstřelili dva rychlé góly. Bylo to právě to, co rozhodlo o výhře?
Dva góly v prvním poločase nám pomohly a přispěly k naší výhře. Ale je pravda, že Slavia byla ve druhém poločase lepší. Oni hodně nakopávali balony a tlačili se do zakončení a přehrávali nás. Nám se naopak už nedařilo tolik jako v prvním poločase.

Nezatáhli jste se až moc brzy? Snažili jste hrát na brejky, ale to se vám moc nedařilo.
Je pravda, že jsme se snažili hrát na rychlé protiútoky, ale ty se nám moc nedařili. Naopak Slavia ukázala svou kvalitu a přehrávala nás. I když se nám nedařilo, odehráli jsme druhý poločas srdcem a vybojovali jsme tři body.

Vy jste si právě ve druhém poločase hodně zachytal. Při jakém zákroku vám bylo nejhůře?
Složitá byla ta situace, kdy se hosté dostali ke střele a hned potom k dorážce. Myslím, že jsem měl i trochu štěstí, protože pokud se nepletu, tak mi při tom druhém zákroku pomohla i tyč. Jak se ale říká, šli jsme dnes štěstíčku naproti a zápas jsme dotáhli do vítězného konce, za což jsme moc šťastní.

V závěru jste byl ošetřovaný a máte krvavý šrám na hlavě. Co se tam přihodilo?
Při tom velkém tlaku Slavie se hosté hodně tlačili do vápna a při jednom zákroku jsem dostal kopačkou do hlavy. Naštěstí to není nic vážného a když jsme dnes vyhráli, tak se to bude určitě hojit rychle (s úsměvem).