Hned v úvodu přípravy se do dobré střelecké pohody dostal útočník Michal Škoda. Ten se v minulém zápase Tipsport ligy podílel jedním gólem na výhře nad Žižkovem 2:0 a v následujícím zápase proti Vlašimi dokonce zaznamenal hattrick.
Michal Škoda

Michale, v zápase proti Vlašimi jste vstřelil tři góly, což je pro útočníka vždy příjemné, že?
Určitě jsem za ty tři góly moc rád. Moc rád jsem za celý druhý poločas, který byl z naší strany daleko lepší než ten první. Hráli jsme konečně pořádný fotbal a podařilo se nám vstřelit i pěkné góly.

Cítíte i vy na hřišti, že výkony týmu mají vzestupnou tendenci? První zápas s Duklou byl propadák, minulý zápas s Žižkovem vyšel alespoň výsledkově, ale dnes měl váš výkon dobré parametry..
Samozřejmě je lepší, když naše výkony mají postupně vzestupnou tendenci a že to není naopak. Je důležité vyhrávat i v přípravě a doufám, že to bude i v dalších zápasech takto pokračovat. Pak budeme na ligu dobře připraveni.

Základní skupina Tipsport ligy pro nás skončila a za určitých okolností ji můžeme dokonce vyhrát a postoupit do Final four..
Také jsem vývoj v tabulce sledoval a je pravda, že v případě remízy v zápase Žižkova s Duklou a nebo v případě vítězství Žižkova bychom vyhráli. Byli bychom rádi, protože by nás příští víkend čekali další dva zápasy s ligovými soupeři a navíc by v těch zápasech o něco šlo. Uvidíme, zda to tak nakonec opravdu dopadne.

Vy osobně máte nyní aktuálně bilanci čtyř vstřelených gólů ve dvou posledních zápasech. Podobný trend by vám vyhovoval asi i dalších utkáních, že?
Tak určitě (s úsměvem). Osobně jsem rád za každý gól, který vstřelím. Budu dělat vše pro to, aby to pokračovalo i v dalších přípravných i mistrovských utkáních.

Máte za sebou dva týdny přípravy. Jak je z vašeho pohledu hodnotíte?
Ten první týden na soustředění v Třeboni byl hodně náročný. Ten druhý týden jsme trochu zvolnili, ale to bylo dané tím, že jsme hráli tři zápasy. Teď nás v týdnu další zápas nečeká a předpokládám, že do toho zase pořádně šlápneme. Je jasné, že celý leden to bude hlavně o nabírání kondice, v únoru to bude pak více o fotbale.

Tipsport liga: Dynamo si poradilo s Vlašimí, Škoda dal hattrick (18.1.2015)

Tři branky Michala Škody výrazně přispěly k druhé výhře českobudějovického Dynama v rámci zimní přípravy. Vytáhlého forvarda střelecky doplnil po rohu v závěru první půle Matej Podstavek, a jelikož Vlašim dokázala skórovat pouze jednou, tak se Jihočeši mohli radovat z vítězství 4:1.