Zase měl šance, ale na branku stále čeká. Čerstvá posila z brněnské Zbrojovky Michal Škoda ani ve svém čtvrtém zápase za Dynamo neskóroval, ačkoliv měl proti "svému" Brnu stoprocentní příležitost. "Jsem asi zakletý," smál se důrazný forvard. Aby mu smích vydržel, tak by měl konečně střeleckou smůlu prolomit.

Odehrál jste zápas proti Brnu, kde jste působil. Byl to pro vás trošku jiný zápas?
Trošku ano, ale zase nijak přehnaně jsem to neprožíval. Hrál jsem tam, mám tam ještě smlouvu. Ale bylo příjemné si zahrát proti bývalým spoluhráčům, jen škoda, že jsem zase nedal gól. Jsem asi zakletý (směje se).

Po skvělém úvodu jste trošku polevili a hra se vyrovnala. Čím to bylo?

Michal Škoda s míčem u kopačky
Nevím, čím to bylo. Měli jsme výborný začátek, dali jsme dva góly, ale pak se naše převaha trošku vytratila. Brno pak snížilo na 2:1, ale kdybych záhy dal na 3:1, mohl se zápas vyvíjet jinak.

Nepřipadal jste si trošku jako v semifinále mistrovství světa, kde Němci v první půli zničili Brazilce?
Říkal jsem si, že jsme jako Němci (směje se). Ale zase takovou kvalitu nemáme.

Brno nasadilo dvě jedenáctky. Jak jste se s tím popasovali?
Byl to rozdíl. Oni hráli na dvě jedenáctky, my v patnácti lidech. Ale zvládli jsme to dobře, druhá půle byla bez branek.

Největší šanci jste měl právě v první půli po centru Pavla Nováka z pravé strany, ale branku jste přestřelil.
To měl být prostě gól. Nevím, proč jsem to nedal. Ještě jsem tam měl v úvodu jeden průnik, ale trošku jsem zaškobrtl a finální přihrávku pokazil. Dát gól jsem mohl i po rohu, ale hlavičkoval jsem mimo.

Nechtělo by to už konečně branku v novém působišti?
Chtělo. Už jsem odehrál čtvrtý zápas a pořád nic. Snad to vyjde v lize.

Mluvil jste s kamarády z Brna před zápasem?
Ani ne. Jen jsme se pozdravili před zápasem a po zápase. Jinak nic.

V neděli proti Slavii se zřejmě potkáte na hřišti se svým bratrem. Těšíte se na to?
Těším se na to. Snad si proti sobě zahrajeme. Jelikož se hraje v Písku, tak se ale rodiče asi podívat nepřijedou.

Zatím jste s angažmá v Dynamu spokojen?
Já spokojený jsem. Nevím, jak trenéři, když nedávám góly. Ale snad to přijde, nejlépe v lize.

Díky skvělému úvodu Dynamo porazilo Brno (9.7.2014)

Skvělý úvod, když po třech minutách vedlo Dynamo již 2:0, zajistil Jihočechům výhru v přípravě nad ligovým Brnem. Po pár vteřinách hry se totiž trefil Linhart, o chvíli později ho napodobil Hora. Zbrojovka pak dokázala do přestávky jen snížit, když skóroval Slánčik. Po změně stran už branka nepadla a černobílí vyhráli 2:1.