Měl několik slibných příležitostí, jednu branku mu rozhodčí neuznal kvůli ofsajdu. Nakonec se ale útočník Milan Jurdík přeci jen vstřeleného gólu dočkal a i díky němu si Dynamo odváží na závěr podzimu cennou remízu 2:2 z daleké Opavy.

I když Jihočeši prohrávali na hřišti svého soupeře už o dvě branky, ze zápasu si nakonec odvážejí bod i díky střelci prvního gólu Milanu Jurdíkovi. Ten mohl utkání zdramatizovat několikrát, stoprocentní šanci ale zahodil. Za dělbu bodů byl tak nakonec rád. „Určitě ten bod bereme, ale myslím, že dnes jsme byli jednoznačně lepší,“ vyprávěl po zápase. Jedním dechem však litoval zahozených příležitostí. „Měl jsem dvě tutovky, ale nedal jsem je…Kdybych je dal, tak tady zápas určitě zvládneme. Ale na to, jak se utkání vyvíjelo, je remíza dobrá.“ Zvlášť druhá neproměněná šance ho hodně mrzela. „Byl tam centr, nějak to propadlo ke mně, ale já jsem si ho tak dlouho zpracovával, až mi míč zůstal pod nohou,“ kroutil Jurdík hlavou.

Záhy si však spravil chuť. „Byl tam dlouhý balon na Romana Wermkeho a já jsem si jenom ukázal. Roman mi to dal krásně a já už si míč jen připravil a snažil jsem se ho dát hlavně po zemi, abych trefil branku,“ vzpomínal na rozhodující moment.

Dynamo ani přes nepříznivý stav duel nevzdalo a dočkalo se zasloužené odměny. „My jsme nic nevzdávali, celý zápas jsme hráli lépe a na soupeře jsme byli dobře připraveni,“ říkal úspěšný střelec a pokračoval. „Důležité je, že jsme se vrátili do zápasu a potom ještě vyrovnali.“ Ve vyrovnání měl nakonec prsty také Jurdík, když přesnou přihrávkou připravil šanci Tomáši Hájovskému, který se před brankou domácích nemýlil.

I když podzimní část sezony nevyšla Dynamu tak, jak by si jeho příznivci představovali, fotbalisté do další fáze rozhodně nic nevzdávají. „Určitě by mohly být výsledky lepší, měli jsme krizi, ale jsme rádi za ty poslední body, které jsme udělali. Teď se musíme pořádně připravit na jaro,“ uzavřel své hodnocení Milan Jurdík.