Jednou ze zimních posil Dynama je mimo jiné i obránce Miloš Kopečný. Rodák z Holešova je odchovance fotbalového Zlína, do Dynama ale přestoupil z Hradce Králové, kde působil od léta 2018. „Každý fotbalista chce hrát a chce sbírat co nejvíce odehraných minut. Cílem ale hlavně je, aby se dařilo týmu jako celku," říká novic v dresu Dynama.

Miloši, jak došlo k prvnímu kontaktu mezi Vámi a Dynamem?
O zájmu Dynama jsem se dozvěděl ve chvíli, kdy jsme byli s Hradcem na soustředění ve Špindlu. Jednání probíhala pár dní, ale nakonec se kluby dohodly a já se tak mohl přesunout do Budějovic, kde jsme hned druhý den poté vyrazili sem na Kypr.

Přestože Hradec patří k předním týmům druhé ligy, přestup do nejvyšší soutěže musí být vždy příjemný, že?
Určitě. Ta první liga mi už chyběla. I když má Hradec velké ambice, tak je to ve druhé lize vždy velmi složité, protože nikdy nevíte, zda se podaří nebo nepodaří postoupit. Budějovice jsou naopak v první lize, mají velmi dobrý tým a podzim se jim podařil. Proto se na toto angažmá moc těším.

Co jste říkal na podzimní tažení Dynama v první lize? Registroval jste, že jsme prožili velmi vydařený podzim?
Samozřejmě to mé pozornosti neuniklo. Ne že bych výkony Dynama nějak extrémně během podzimu sledoval, ale asi jako každý jsem viděl, že úvod podzimu se sice moc nepovedl, ale po příchodu dvou zkušených hráčů Jardy Drobného a Tomáše Sivoka nastal obrat, tým měl velkou sérii výher a posouval se tabulkou.

Na jakém postu bychom vás měli nejčastěji vidět?
Nejčastěji hraji na pravém beku. V minulosti jsem ve Zlíně hrával i v záloze, ale teď poslední roky hraji na pravém kraji obrany.

Jak jste uvítal skutečnost, že jste mohl hned s týmem vyrazit na soustředění na Kypr?
Určitě je to super, když se můžeme připravovat v prostředí, kde jsou hrací plochy na velmi vysoké úrovni. To je vždy příjemné. Na druhou stranu mám malého syna a takto s ním nemohu mít. To je ale taková ta naše daň. Na soustředění se snažím pracovat na sto procent a pak se budu těšit na návrat domů.

Když jste poprvé vstoupil do kabiny Dynama, jaké hráče jste znal z minulosti?
Z hráčů jsem znal osobně jen Patrika Brandnera, který s námi krátkou dobu trénoval v Hradci Králové. Ostatní hráče jsem znal spíše jen jako soupeře. K tomu je ale výborné právě to soustředění, kde mám jedinečnou možnost kluky rychle poznat.

Jaké budou vaše osobní ambice pro angažmá v Dynamu?
Každý fotbalista chce hrát a chce sbírat co nejvíce odehraných minut. Cílem ale hlavně je, aby se dařilo týmu jako celku. Já budu dělat vše pro to, abych hrál. A když hrát nebudu, tak se nic neděje. Bude hrát někdo jiný a já mu budu fandit a podporovat ho.