První profesionální smlouvu v kariéře podepsal mládežnický reprezentant David Krch. Mladý talent, který nedávno dovršil osmnácté narozeniny, je jedním z tahounů dorosteneckého týmu Dynama a zároveň patří do kádru reprezentační devatenáctky.

Dlouhodobě patří mezi největší talenty Akademie Dynama a vedení klubu jeho výkony bedlivě sledovalo. Výsledkem je první profesionální smlouva v kariéře. „Jsem opravdu rád, že mohu v klubu nadále pokračovat. Doufám, že se tady jednou podívám do dospělého fotbalu," řekl David Krch na úvod.

Pozici v sestavě má mladý fotbalista nejčastěji uprostřed zálohy. „Myslím si, že dokážu být užitečný i směrem do defenzivy, nejsem jenom ofenzivní záložník. Je to jedna z mých předností," uvedl.

Do dorosteneckého týmu nakoukl už před třemi roky. Nyní v týmu patří mezi hlavní opory. „Už v šestnácti letech jsem pár utkání odehrál, postupně jsem v týmu mužstvu zůstal natrvalo. Beru to jako velkou výhodu, že už mám se soutěží bohaté zkušenosti."

Nedávno sbíral David Krch zkušenosti také v reprezentačním dresu, protože nastoupil do přípravného utkání devatenáctky se Slovinskem. „Po delší době jsem se zase mohl srovnat s nejlepšími hráči v soutěži, kteří už občas naskakují v první nebo druhé lize. Byla to skvělá zkušenost, kterou jsem si užil a posunula mě zase o něco dál," popisoval své působení v mládežnickém národním týmu.

Ve výběru do devatenácti let se navíc potkal s Tomášem Hornou, který v A-týmu Dynama plní funkci kondičního trenéra. „Okamžitě jsme se seznámili a říkal mi, že je také z Budějovic. Měl jsem radost, že je tam se mnou někdo ze stejného klubu", dodal.