Tři talentovaní záložníci, všichni tři jsou v Dynamu na testech a všichni tři chtějí využít svoji šanci. Vojtěch Gebert, Martin Rychnovský i Denis Laňka už mají za sebou první tréninkové jednotky v černobílém dresu a těší se na novou výzvu.

Vojtěch Gebert (*31. 5. 1994)

Vojtěch Gebert

Vojtěch Gebert začínal s fotbalem ve Staré Boleslavi, pak zamířil do pražské Slavie. Celé žákovské kategorie odehrál v Mladé Boleslavi, v dorostu a juniorce hájil barvy Jablonce. A právě v klubu Miroslava Pelty si čtyřiadvacetiletý středopolař zapsal doposud jediný ligový start. Gebert už však má odehráno přes dvacet utkání i ve druhé nejvyšší soutěži, když hrával za Vlašim, Žižkov a Vítkovice. Poslední půlrok strávil v teplické juniorce a v Teplicích mu skončila smlouva. „Oslovil mě trenér Horejš, jestli bych to nechtěl zkusit v Dynamu. Chtěl bych hrát, dostat se do základní sestavy,“ přeje si ofenzivní záložník, jenž se ve Vítkovicích potkal s Michalem Řezáčem. „Hned jsem mu psal. Ve Vítkovicích jsme spolu dokonce bydleli,“ vzpomíná s úsměvem.

Martin Rychnovský (*17. 9. 1998)

Martin Rychnovský

Devatenáctiletý fotbalista je rodákem z Přeštic, kde poprvé kopl do balonu. Brzy se však přesunul do nedaleké Plzně, kde prošel mládežnickými kategoriemi. První ostruhy mezi dospělými posbíral Rychnovský v uplynulé sezoně v Sokolově, kde pod vedením Pavla Horvátha odehrál čtrnáct zápasů. „Byla to pro mě přínosná sezona, přestože jsem toho neodehrál tolik, kolik jsem chtěl,“ má jasno mladík, jenž nastoupil v obou zápasech s českobudějovickým Dynamem na čtrnáct minut. „Byly to těžké zápasy, Budějovice mají na druholigové poměry nadstandardní kádr,“ vzpomíná na porážky 0:1 a 1:4 z uplynulého ročníku. Rychnovského do doporučil i nový asistent Jiří Kohout, který jej trénoval v Plzni. Devatenáctiletý levonohý záložník se těší na druhý přípravný zápas Dynama, který se odehraje proti Plzni právě v jeho rodných Přešticích. „Přijdou kamarádi, celá rodina. Moc se těším.“

Denis Laňka (*13. 5. 1997)

Denis Laňka

Třetím testovaným hráčem je jednadvacetiletý Denis Laňka, jenž zažívá restart kariéry. Odchovanec Teplic odešel do Příbrami s vidinou juniorské Ligy mistrů. „Byl to můj druhý nejkrásnější fotbalový zážitek,“ vrací se do roku 2015. Na první místo řadí Laňka svých jedenáct startů v nejvyšší soutěži – jeden z Teplic, zbývajících deset z Příbrami. Pak ale přišel ústup ze slávy a odchod do třetiligového Benešova. Po velice vydařeném jaře ale dostává šanci na znovu nastartování své nadějné kariéry. „Rozmýšlel jsem se, nabídek z druhé ligy jsem měl víc. Nakonec jsme se po domluvě s agentem rozhodli pro Budějovice,“ tvrdí fotbalový univerzál, jenž v Teplicích hrával útočníka, pak se v mládežnické reprezentaci dostal na post krajního záložník a v Benešově z něj byl levý bek. „Do Dynama jdu zřejmě jako krajní záložník nebo krajní obránce. Už jsem hrál skoro všude,“ usmívá se.