Ve 42. minutě dostal balon na nohu u soupeřovi šestnáctky. Napřáhl a skóroval střelou na zadní tyč. V 90. minutě pak poslal do šestnáctky soupeře ostrý centr, po kterém jeho spoluhráč Jánošík vyrovnal. Benjamin Čolič byl důležitým mužem zápasu v Mladé Boleslavi, po kterém si Jihočeši odváží bod. "Škoda šancí, které jsme měli, ale nedali," říká o zápase.

Jeden gól jste dal, na druhý jste nahrál. Váš tým bral nakonec bod. Byl to z vaší strany povedený zápas?
Na obránce jsou ta čísla super. Gól a nahrávka se do statistik počítá. Bod asi bereme, i když si myslím, že jsme v Boleslavi mohli i vyhrát. Ve druhém poločase jsme byli lepší než soupeř, nehráli jsme špatně ani v tom prvním, ale udělali jsme dvě chyby, soupeř nás z nich potrestal. To musíme zlepšit.

Jak moc vývoj zápasu poznamenal úvod, kdy jste dali gól, který ale rozhodčí neuznali kvůli ofsajdu?
Samozřejmě ten zápas mohl vypadat jinak, ale jestli to byl nebo nebyl ofsajd nemůžu komentovat. Neviděl jsem to.

V prvním poločase jste prohrávali už 0:2. Jak důležité bylo snížení na 1:2 ještě před přestávkou?
Velmi důležité. Ne tedy proto, že jsem ten gól dal zrovna já, ale není stejné, když jdete do druhé půle za stavu 0:2 a 1:2. Vždycky můžete dát gól v poslední minutě a srovnat, tak jako se to povedlo nám. Byla ale škoda, že jsme ty dva góly dostali. Jestli chceme vyhrávat, musíme to zlepšit. Je špatné, jak góly dostáváme.

Ale ten váš gól byla pěkná nekompromisní střela. Mířil jste?
Zvednul jsem hlavu, když jsem dostával balon. Jen jsem si to ťuknul a hned jsem střílel na zadní tyč. Dlouho jsem se nad tou situací nerozmýšlel.

Ve druhém poločase jste měli převahu, ale gól dlouho chyběl…
Možná kdybychom dali branku v 75. minutě, vyhráli bychom. Těžko říct. Měli jsme i nějaké velké šance, ale nedali. Boleslav po půli snad jednou vystřelila, jinak neměla nic.

A pak přišla 90. minuta a váš povedený centr. Byla to nacvičená akce?
To je práce nás obránců, abychom dali centr pěkně do vápna. Míč tam spadl za stopera a jsem šťastný , že jsme ten gól dali. I pro Lukáše Jánošíka je to dobré, že se trefil.

Je tohle bod, který vás nastartuje do dvou domácích zápasů?
Musí to tak být. Musíme už doma konečně vyhrát.