Mohl by být užitečnou posilou do ofenzivy. Silný univerzál Bastien Karsten Ayong se po několika štacích vrací do Českých Budějovic, kde v mládí působil. „V Dynamu jsem fotbalově vyrostl, je skvělé, že se mohu vrátit," hlásí na začátku přípravy. Do klubu přichází Ayong na zkoušku.

Fotbalovou kariéru odstartoval rodák z kamerunského města Ombessa ve Slavii Praha, ale už ve čtrnácti letech přešel do Dynama. Na roky strávené v černobílém dresu vzpomíná velice rád. „Bylo to tady skvělé. Hráli jsme tehdy ještě bez nervů, trénoval nás pan Pouzar a všichni jsme se fotbalem bavili,“ vyprávěl před prvním tréninkem letní přípravy Ayong.

Naposledy urostlý útočník působil v nejvyšší slovenské soutěži, když do Dunajské Stredy odešel z Příbrami. „Poslední půl rok jsem strávil v zahraničí a už jsem se chtěl vrátit domů. Není jednoduché v mladém věku opustit domov, takže jsem rád, že mohu být zpět,“ říkal.

V dresu Příbrami pomohl tamějšímu klubu k postupu zpátky mezi elitu, když mimo jiné v sedmém kole rozhodl utkání právě s českobudějovickým Dynamem. „Pamatuji si, že jsem byl před utkáním nervózní. Bohužel, takový je fotbal. Doufám, že je to zapomenuté a kluci už mi odpustili,“ smál se před novináři.

Nejvíce toho Karsten Bastian Ayong odehrál na hrotu útoku, ale jak sám říká, využívatelný je na více pozicích. „Nejsem klasický hroťák. Je mi jedno, jestli hraji na křídle nebo kdekoliv jinde. Hlavní pro mě je, abych pravidelně hrál,“ říkal o své pozici.

Na staronové angažmá pod Černou věží se těší. „Už si přeji, aby to začalo. Chci toho odehrát v přípravě co nejvíce a pak se uvidí,“ uvedl na závěr.