Před týdnem po 27 letech vyhrálo Dynamo na Spartě. V sobotu večer po devíti letech uhrálo bod s Plzní. Když se to povedlo naposledy, byl u toho David Horejš jako hráč. Teď jako trenér se svým týmem zažil sedm dní, kdy z chvostu tabulky poskočil díky sedmi získaným bodům už na dvanáctou příčku. Jedno negativum na výhrách nad Spartou a Bohemians a remíze s Plzní našel. „Mrzí mě, že u tohohle krásného týdne nemohli být naši fanoušci,“ vyprávěl po utkání David Horejš.

Ten udělal v zápase v sestavě několik změn. Některé byly vynucené. Kvůli dohodě klubů nesměl hrát například Šulc, Ekpai nebo Matějka, takže do středu zálohy se vrátil Filip Havelka. Na pravé straně obrany se nečekaně objevil Pavel Novák místo Benjamina Čoliće. „Záměr byl jasný. Věděli jsme, že Plzeň má na stranách rychlé hráče a skvělé standardky. Chtěli jsme na to reagovat,“ vysvětloval David Horejš, který osvětlil i nejpřekvapivější tah v sestavě. A to nasazení brankáře Vojtěcha Vorla. „Vojtu jsme dělali, aby nahradil na pozici jedničky Drobase. Věděl, jaká jeho role je, že zápasy dostane, aby se ukázal. Proti Plzni to byla dobrá příležitost. Vojta vypadá v tréninku skvěle. Jsem za něj rád. Předvedl dobrý výkon,“ konstatoval Horejš.

Trenér si také pochvaloval, jak jeho svěřenci zvládli taktické pokyny, které jim se svým realizačním týmem připravil. Po úvodním tlaku se do hry jeho tým dostal po šanci Petra Javorka. Ve druhém poločase pak poctivě bránil a to i přesto, že soupeř měl spoustu standardních situací. „Obrana vychází od prvního hráče. Co naběhá Patrik Brandner s Mickem Van Burenem a Karolem Mészárosem… Aktuálně to vypadá tak, jak bychom si představovali,“ pochválil Horejš dále celý tým.

Na něm je podle něj vidět, jak mu po utkání na Spartě vzrostlo sebevědomí. „Myslím si, že to bylo vidět. Kluci hráli dobře. Dobře kombinovali. Nebáli se hrát odzadu. Každá výhra zvedá sebevědomí a já můžu říct, že jsme do zápasu s Plzní šli s cílem vyhrát. Výkon z naší strany byl hodně dobrý, i když proti nám stál velmi silný protivník,“ dodal David Horejš, který doufá, že z nastoupené cesty jeho celek neuhne.

O čem dalším mluvil ve videu? Třeba o tom, jak zvládli hráči náročný týden fyzicky.