Už delší čas prokazuje více než slušnou výkonnost, na pořádnou šanci v brance Dynama však zatím čeká. Letos odchytal za áčko jen pohár v Českém Krumlově, jinak chodí za farmu nebo jako v neděli za juniorku. Jednadvacetiletý Kamil Hajdušek na svou možnost pokorně čeká a ví, že musí ještě přidat.

Co se stalo s hrou juniorky, že po dobré první půli přišel v té druhé kolaps a čtyři inkasované góly?
Těžko říct. Úplně jsme vypadli z role, přestali jsme dohrávat hráče na krajích vápna, odkud oni posílali před branku plno centrů. Vůbec jsme se do konce zápasu s tím nedokázali vyrovnat.

Při tom ten první dějství nebylo špatné, soupeře jste nepustili do žádné větší šance.
To sice ne, ale hrozně často jsme před soupeři couvali a nechávali je postupovat až do vápna. Naštěstí pro nás to však v první půli neřešili dobře. Ale naznačovalo to, že musíme přidat a něco změnit.

Jenže jste nezměnili nic a výsledkem byla vysoká prohra.
Pak už to šlo jedno za druhým a oni byli v pohodě. Druhý poločas jsme prostě projeli.

V prvním poločase jste musel řešit jednu nepříjemnou střelu Vojtěcha Přeučila, při které míč i lízl břevno.
Ano, já jsem chtěl míč jen přehodit přes břevno, ale nepovedlo se mi to úplně ideálně. Míč se ale o břevno jenom otřel, takže to dobře dopadlo.

Pendl z A-týmu Vojtěch Přeučil obranu Dynama hodně zlobil.
Byl to jejich nejlepší hráč. V první půli vymotal tři hráče a jenom díky teči z toho nebyl gól. Ve druhé půli si s námi dělal, co chtěl.

Ale gól jste od něj neinkasoval, několik střel jste mu bravurně lapil.
To sice ano, ale je to k ničemu, když jsme po půli dostali čtyři (usmívá se). Za tu druhou půli vypadáme jako janci.

Žádnou ze čtyř obdržených branek si ale vyčítat nemůžete, ne?
Neřekl bych, že jsem udělal něco úplně vyloženě špatně. Dostáváme plno gólů, to nás sráží.

A-tým Dynama dostává plno gólů. Nečekal jste, že byste mohl dostat šanci mezi třemi tyčemi?
Těžko říct, jestli to někdy bylo vůbec na pořadu dne. Já se snažím být připravený na každý zápas, kdyby se něco přihodilo. Je pravda, že občas pomůže podobný impuls změnou brankáře. Ale nechávám to na trenérech. Jelikož jsem šanci ještě nedostal, tak musím víc makat, aby mi věřili (usmívá se).

Váš vztah s brankářskou jedničkou Zdeňkem Křížkem je ale bezproblémový, ne?
Rozhodně! Já se od něj mám hodně, co učit. Díky jeho zkušenostem si každý trénink i zápas od něj můžu vzít něco nového. Navíc jsme skoro ze stejného místa, on ze Strakonic, já z Katovic, takže spolu tím spíš nemáme žádný problém.

Vítáte tedy možnost, jít si zachytat za juniorku nebo farmu?
Každopádně. Pro gólmana není úplně tak důležité, jakou soutěž chytá, i když to samozřejmě rozdíl je. Ale každý chce chytat. V Juniorské lize se kupí řada chyb, takže si rozhodně zachytám. Za roudenskou farmu jsem byl jednou. Prohráli jsme na penalty v Českém Krumlově, při kterých jsem kluky tehdy moc nepodržel. Vždy jdu chytat tam, kam mě pošlou trenéři.

Nepovedená druhá půle sebrala juniorce šanci (25.10.2015)

Hodně nepovedená druhá půle vzala juniorce Dynama šance na body proti Jihlavě. Domácí se dostali do vedení díky Bálkovi, po pauze ale obrana Jihočechů hořela a nakonec inkasovala čtyřikrát. Vysočina měla i další šance, černobílí se ze studené sprchy z úvodu druhé půle neoklepali a prohráli 1:4.