V téhle sezoně se mu hodně dařilo. Patrik Brandner během ní naskočil z pozice střídajícího hráče do základní sestavy a naplno se v ní usadil. Hrál z kraje zálohy i pod útočníky a na obou postech se mu nebývale dařilo, což poznali třeba i v Olomouci nebo ve Zlíně, proti kterým dával krásné a důležité góly. Jako jeden ze čtveřice hráčů v dubnu prodloužil s českobudějovickým Dynamem smlouvu. „Těžké rozhodování to nebylo. Řekl bych, že jsme se dohodli docela rychle a ani jsem nad tím nemusel dlouho přemýšlet,“ říká hráč, který je aktuálně mezi hráči budějovického klubu třetím nejlepším střelcem s pěti góly a druhý v počtu gólových nahrávek.

Co rozhodlo, že jednání o nové smlouvě bylo tak rychlé?
Tak těch důvodů bylo víc. Největší roli ale hrálo asi to, že se nám i mě samotnému herně i výsledkově dařilo. Navíc je tu super parta. Jsem tady na jihu spokojený a Budějovice jsou hezké, příjemné město.

Jste tu přibližně rok. Zvykl jste si?
Řekl bych, že jsem si tady zvykl docela rychle. Ze začátku asi půl roku jsem bydlel kousek od náměstí a momentálně bydlím mimo centrum nedaleko Vrbenských rybníků.

Hodně lidí si tady stěžuje třeba na dopravu. Vy ne?
Kolem náměstí ten provoz byl a je docela velký i dopoledne, kdy jsem jezdil na trénink. Ale teď, jak nebydlím v centru, problém s dopravou nemám. Zatím nemám asi nic, co by mi na městě vadilo a doufám, že to tak zůstane.

Kam chodíte nejraději?
Přímo oblíbené místo nemám, ale rád chodím právě k Vrbenským rybníkům na procházky s přítelkyní.

Čím vám jsou Budějovice sympatické?
Budějovice jsou pro mě sympatické město, neboť nabízí příjemný kompromis mezi velkoměstem a vesnicí.

A co klub? Když jste prodloužil smlouvu v Dynamu, tak počítám, že se vám v něm líbí?
Dynamo se mí líbí. Je to klub, který do ligy určitě patří. Je tady pěkný stadion a super zázemí. A to pro A-mužstvo i pro mládež.

Dá se porovnat s předchozími působišti?
Srovnat kluby, kde jsem působil, je docela těžké. Každý klub má své pozitivní i negativní stránky a navíc jsem byl všude různě dlouho. Ale určitě mi každé to působiště něco dalo.

Líbilo se vám v Dynamu i na jaře loňského roku, kdy jste patřil hlavně mezi střídající hráče? Neměl jste třeba chuť po půl roce změnit působiště kvůli menšímu vytížení?
Samozřejmě, že jsem nad tím nějakým způsobem přemýšlel, protože každý chce hrát. Ale to asi řeší každý, kdo zrovna nenastupuje.

O to víc pak překvapila vaše podzimní jízda. Vybavíte si moment, kdy jste se dostal do sestavy a napevno se v ní zabydlel
Myslím si, že to byly asi zápasy v Mladé Boleslavi a doma se Zlínem, kde se mi povedlo dát gól v obou utkáních.

Trenér Horejš několikrát říkal, že jste si vybojoval místo díky přístupu v tréninku a nasazení. Sám jste cítil, že se pozice zlepšuje?
Hráč by měl trénovat pořád naplno, ať hraje nebo nehraje. Když na to někdo bude kašlat nebo bude ukřivděný, tak si nepomůže. Já makal pořád naplno a ta šance opravdu přišla a aktuálně zažívám nejúspěšnější období v mojí profesionální kariéře.

Byl jste autorem i několika krásných gólů. Který vám utkvěl nejvíc v paměti?
Nejvíce se mi líbil gól proti Olomouci, protože míč letěl úplně mimo, a nakonec spadl krásně za tyč.

Na jaře se pak přestalo po několika kolech hrát. Jak vnímáte tuhle pauzu?
Samozřejmě není ideální, ale udržet se v kondici zase nebylo tak složité. Měli jsme individuální plán na doma, co máme běhat. Co bylo hrozné, to bylo to samotné běhání bez herní zátěže.

Už jste přibližně dva týdny v tréninku. Jaké z toho zatím máte dojmy?
Kvůli opatřením sice musíme trénovat po skupinách, takže to není ideální, ale alespoň můžeme trénovat a zlepšovat fotbalové dovednosti. Je to lepší než běhat po lesích.

Ještě v květnu by se mělo začít hrát, pokud kluby vše schválí. Těšíte se?
Těším se a doufám, že se liga dohraje, i když si úplně nedokážu představit, jak to bude vypadat bez diváků.