Bez nemocného Karla Poborského budou muset v neděli vpodvečer nastoupit fotbalisté Dynama České Budějovice na stadionu Františka Kloze na Kladně. Kouč Jihočechů František Cipro i přes nepřítomnost největší hvězdy týmu spoléhá na dobrou současnou formu týmu a cílem Dynama bude bodovat. "Hráči si věří a rádi by i na Kladně navázali na sérii posledních úspěšných výsledků," všiml si lodivod Dynama v průběhu dlouhé reprezentační přestávky. Jihočechy ale nečeká na Kladně lehký zápas, nastoupí totiž proti týmu, v jehož kádru se během posledních dvou týdnů objevily tři nové tváře - exbudějovický bek Vlado Pončák, slávista Karel Kratochvíl a liberecký Litevec Tomas Radzinevičius.
Po ligových trávnících běhá řada známých i méně známých fotbalistů, kouč Dynama František Cipro ale před zápasem na Kladně naznačil, že o třech zmiňovaných fotbalistech má dobrý přehled: "Pončák hrával tři roky v Budějovicích, Kratochvíla znám ze Slavie a toho Litevce jsme taky nyní v Dynamu chtěli, s Libercem jsme o něm dokonce jednali." Pro Jihočechy dobře známý pravý bek Vlado Pončák patřil vždy mezi velmi ofenzivně laděné obránce, největší pozornost budou muset budějovičtí ale věnovat asi litevskému fotbalistovi Radzinevičiusovi, který své střelecké schopnosti předvedl v přípravném zápase proti Královu Dvoru. "Kladno v lize ještě nevyhrálo, a proto muselo posilovat," krčil rameny nad novými hráči budějovický trenér. Kladno ale přesto nevstoupí do zápasu v nejsilnější sestavě. Chybět totiž bude tvůrce hry Tomáš Cigánek, což může mít na vývoj zápasu zásadní vliv. "Cigánek je pro Kladno dost důležitý hráč," dodal Cipro.
Za Dynamo sice nenastoupí Karel Poborský, ostatní hráči ale doléčili zranění a k dispozici tak bude až na dlouhodobě zraněného Pivoňku kompletní kádr. "Během reprezentační přestávky jsme doléčili všechna drobnější zranění. Třeba Jeslínek i Plocek už trénují naplno," řekl spokojeně Cipro. Během čtrnáctidenní přestávky hráči sice nabrali síly, trenér Dynama ale podotkl, že by byl raději, kdyby jeho mužstvo mohlo hrát: "Dařilo se nám, takže bychom samozřejmě raději hráli." A jak bude vypadat základní sestava týmu? "Ke změnám není žádný důvod, zvažuji nanejvýš tak jednu," řekl na závěr Cipro.

Během dvoutýdenního volna došlo v kádru Kladna již k výše zmiňovaným změnám. Lodivod Středočechů Miroslav Koubek si po přípravném zápase s Královým Dvorem pochvaloval všechny tři nově příchozí fotbalisty. "Radzinevičius je gólový, velmi dobrý do kombinace, ukázal tah na branku. Také Pončák hrál na pravém kraji obrany velmi dobře, především směrem dopředu. Předvedl krásné výpady po straně, s jeho příchodem byla naše hra z pravé strany daleko efektivnější. A Kratochvíl na postu pravého záložníka vnesl do hry jednoduchost a účelnost," řekl Koubek pro oficiální internetové stránky klubu. "Všichni v přípravě proti Královu Dvoru naznačili, že mají dobré předpoklady," dodal jedním dechem kladenský kouč. Zatímco Dynamu vstup do sezony vyšel, Kladno si již žádné další domácí ztráty dovolit nemůže. Tomu asi také domácí trenér přizpůsobí taktiku: "Čeká nás boj o holý život, ale pro mě i celý tým je velká výzva zajistit pro Kladno trvale místo v první lize." Boj o každý metr ligového trávníku začíná na kladenském stadionu již dnes v 17:00.