Sobotní zápas proti Spartě Praha budou muset fotbalisté Dynama odehrát bez kapitána Davida Horejše, který v zápase s Příbramí dostal čtvrtou žlutou kartu v sezoně. "Ve středu obrany tak nastoupí zřejmě Žižka, který v přípravě podával velice dobré výkony," řekl pro Českobudějovický deník kouč Dynama Pavel Tobiáš. Právě pro Michala Žižku by to mohlo být velmi pikantní utkání, protože velkou část kariéry spojil právě s letenským celkem, kde do roku 2006 působil.

Dynamo nemá na Spartu příliš dobré vzpomínky. Na podzim Jihočeši doma prohráli 1:4 a právě po tomto utkání byl od týmu odvolán kouč Jan Kmoch. Jeho nástupce Pavel Tobiáš tak letos zkušenosti se Spartou nemá, přesto ale před zápasem ví, že jeho tým nečeká nic lehkého: "Současná Sparta je navíc jiná, než byla na podzim. Sparta se přes zimu posílila a většinu z nových hráčů už v Olomouci zabudovala do týmu."

Jihočeskému celku se na Letné vůbec nedaří. Od rozdělení české ligy Dynamo v Praze pouze jednou vyhrálo a vstřelilo pouho pouhé tři branky. Jednu zaznamenal v sezoně 1993/94 při výhře 1:0 Karel Poborský, v sezoně 1997/98 korigoval porážku 3:1 Roman Lengyel a vůbec poslední gól na Letné v dresu Dynama vstřelil 27. srpna 2000 Jiří Pospíšil. Není tedy pochyb, že je Sparta na domácí půdě velkým favoritem. "Nemůžeme ale do Prahy jet v roli předem odevzdaného mužstva. Pro naše hráče bude zápas na Letné testem jejich schopností a kvality," uvědomuje si Tobiáš, který ví, že se domácí budou moci spolehnout na zaplněný stadion. "Dopředu je požene hodně diváků, kteří budou na první domácí zápas svých idolů jistě zvědaví."

Pavel Tobiáš bude muset v zápase postrádat kapitána Davida Horejše, který vyfasoval v zápase s Příbramí čtvrtou žlutou kartu v sezoně. "Zřejmě do středu obrany naskočí Žižka, který v přípravě podával velice dobré výkony," naznačil Tobiáš, který pravděpodobně pošle do utkání další jinou tvář než do zápasu s Příbramí. "Výrazné zásahy do týmu ale nejsou jinak třeba, vždyť mužstvo ze třinácti posledních zápasů jich v lize plných dvanáct neprohrálo," dodal na úplný závěr kouč Pavel Tobiáš.