Dynamo České Budějovice odehraje po pauze zaviněné pandemií koronaviru doma na Střeleckém ostrově druhé ligové utkání. Také zápas proti Sigmě Olomouc se bude muset ve středu 3. června odehrát bez diváků na tribunách.

Stejně jako při minulém domácím zápase proti Slovanu Liberec platí vládní nařízení omezující počet osob na sportovních a kulturních událostech na 300. „Moc nás to mrzí, ale právě kvůli tomuto nařízení nejsme stále schopni zajistit, aby se na zápas s Olomoucí dostali držitelé permanentních karet. Před sezonou a v jejím průběhu jsme prodali pátnáct set permanentek a z toho důvodu není nyní možné fanoušky na stadion dostat," říká PR manažer Dynama Aleš Strouha.

V pondělí 8. června by mělo dojít k dalšímu rozvolnění vládních opatření. Mimo jiné by se měl zvýšit počet osob, které mohou navštívit sportovní události, na 500. „V takovém případě bude naším cílem uspokojit první skupinu našich permanentkářů. Máme přibližně 250 fanoušků, kteří měli permanentku v předešlé druholigové sezoně a pro letošní sezonu si ji obnovili. Tato skupině věrnostních permanentkářů by se už měla dostat na zápas s Teplicemi, který bychom měli hrát ve středu 10. června," pokračuje Aleš Strouha.

Klub si je samozřejmě vědom toho, že všem držitelům permanentních karet zůstane po letošní sezoně dlužen. „Je nám jasné, že velká část našich permanentkářů přijde minimálně o tři zápasy letošní sezony. Touto cestou bych chtěl fanoušky poprosit o pochopení této situace, která postihla celou společnost a nejen fotbal. Stále čekáme na to, jak bude pokračovat rozvolňování vládních opatření v dalších týdnech a měsících. Všichni doufáme v to, že se nová sezona 2020/21 začne bez jakýchkoliv omezení pro fanoušky, avšak to není v tuto chvíli vůbec jisté. Pro letošní permanentkáře připravujeme benefit v podobě slevy na nákup permanentních karet na příští sezonu. Musíme ale počkat, jak se bude vyvíjet situace během léta," uzavírá Aleš Strouha.