Občanské sdružení Jihočeský fotbal a Statutární město České Budějovice ve spolupráci s Dynamem České Budějovice uspořádaly ve čtvrtek 3.listopadu 2011 další z řady akcí pro handicapované děti a dospělé pod názvem „Sport pro všechny – Handicap není překážkou“. Celé odpoledně bylo pro všechny zúčastněné plné sportu a zábavy.

Akce, která se uskutečnila již také v listopadu loňského roku, se letos zúčastnilo celkem sedmadvacet dětí (z toho jedenáct vozíčkářů) v doprovodu dvanácti dospělých osob. „Jsme moc rádi, že jsme mohli v našem tréninkovém centru na Složišti přivítat opět děti z Arpidy, pro které jsme se snažili připravit co možná nejzajímavější sportovně laděný program,“ řekl David Horejš, který měl pořádání celé akce na starost.

Účastníci si v nafukovací hale na Složišti vyzkoušeli celou řadu fotbalových i nefotbalových sportovních aktivit. Na programu byla například slalomová dráha, přelézání lana, hod míčem (autové vhazování), hod na přesnost, skok do dálky a chybět samozřejmě nemohla ani střelba na bránu.

Všichni účastníci akce si průběh setkání moc pochvalovali. „Chtěl bych moc poděkovat Davidu Horejšovi, Janu Dvořákovi a mladým fotbalistům Dynama za krásnou akci, kterou na začátku listopadu připravili pro klienty centra ARPIDA. Myslím, že všichni organizátoři do písmene naplnili název akce Handicap není překážkou – sport pro všechny. Naši žáci si užili super dopoledne, navíc v prostředí, kam se většina jejich zdravých vrstevníků nikdy ani nepodívá. Celá akce byla profesionálně zorganizována a zajištěna, až překvapivé bylo kamarádské chování „mladých fotbalových nadějí“, za což ještě jednou mockrát děkuji,“ řekl Mgr. Ivan Kolář, pověřený řízením škol ARPIDA.

Každý z účastníků dostal drobný dárek od Dynama jako památku na tuto akci. Všichni organizátoři projektu „Sport pro všechny – Handicap není překážkou“ se již těší na další setkání, které by mělo proběhnout v příštím kalendářním roce.