Budějovické Dynamo čeká druhý domácí souboj v letošní sezoně FORTUNA:LIGY. Na Střeleckém ostrově se představí po prohře na Slovácku a bude doufat v příznivější výsledek, proti ale budou fotbalisté Baníku Ostrava. Napoprvé to doma s Teplicemi klaplo, o tom, zda tomu tak bude i podruhé, se dozvíme v sobotu v 16:00. Kvůli bezpečnostním opatřením PČR upozorňuje na možné kontroly a doporučuje přijít na stadion v dostatečném předstihu.

Statistiky


SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz

FC Baník Ostrava
www.fcb.cz
8. místo (3 body)
Postavení v tabulce
5. místo (3 body)
1:1
Skóre
5:2
Mihálik (1)
Nejlepší střelec
Lischka (2)
nikdo
Nejvíce asistencí
Fleišman (2)
Slovácko - Dynamo 1:0
Poslední zápas
Ostrava - Zlín 5:1
VP
Forma
PV

FC Baník Ostrava

Ostravané prožili průměrnou uplynulou sezonu. Na poháry jim osmé místo nestačilo, sestupovému pásmu se ale v poklidu vyhnuli. Maximem bylo osmifinále MOL Cupu, ve kterém ale tým nestačil na Spartu. Dynamo vloni skončilo 11 bodů za svým sobotním soupeřem.

V kádru Baníku se toho během léta odehrálo až, až. Do klubu se vrátilo několik hráčů z hostování, na jednu sezonu navíc přibyl třeba David Lischka a kontrakt podepsalo i mladoboleslavské duo Budínský a Klíma. Ostravský výběr naopak opustil stoper Patrizio Stronati, Ondřej Šašinka nebo Daniel Holzer.

Baník pojede na jih Čech namlsaný, ve druhém kole totiž ostravští fotbalisté připravili svým věrným proti Zlínu gólové hody. Při vítězství 5:1 se činil zejména dvougólový zadák Lischka, kterého do Slezska poslala Sparta.

Vstupenky

Vstupenky, které se prodávají ve dvou cenových hladinách - dospělý (300 Kč) a dítě 7 - 15 let (100 Kč), stále můžete kupovat online přes web www.ticketlive.cz a poté i před samotným zápasem od 12 hodin na pokladně číslo 6 za tribunou Východ. Děti do šesti let mají vstup zdarma a nepotřebují ke vstupu na stadion vstupenku.

Důležité je, jaké podmínky musí splňovat všichni návštěvníci ligových zápasů. Po celou dobu utkání je povinnost mít v prostorech stadionu nasazený respirátor třídy FFP2 nebo KN95.

Při vstupu na stadion se fanoušci musí navíc prokázat elektronickým či písemným potvrzením o splnění jedné z níže uvedených podmínek:
- Negativní POC antigenní test ne starší 72 hod
- Negativní PCR test ne starší 7 dní (u dětí do 6 let věku není testování požadováno)
- Nejméně 14 dní od aplikace druhé dávky očkovací látky (v případě jednodávkového schématu pak 14 dní od aplikace)
- Do 180 dní od prodělání onemocnění COVID 19

Pro fanoušky bude k dispozici mobilní testovací centrum za východní tribunou, kde bude od 12 hodin probíhat antigenní testování.

Trenéra David Horejš před utkáním s Baníkem:
„Do týmu Baníku přišlo před sezonou několik nových hráčů a mají tak velice kvalitní mužstvo. Jsou hladoví po úspěchu a netají se velkými ambicemi. Víme, že nás čeká hrozně těžké utkání, na které se musíme dobře připravit. Abychom mohli uspět, je třeba předvést co nejlepší výkon."

Poslední vzájemné utkání – 5.2.2021:
SK Dynamo ČB - FC Baník Ostrava 1:0 (0:0)
Branka: 84. Mršić. ŽK: Alvir, Čavoš, Javorek – Potočný. Rozhodčí: Marek – Mojžíš, Ratajová.
Sestava Dynama: Drobný – Čolić, Králik, Talovierov, Skovajsa – Čavoš (C), Javorek – Ekpai (63. Mészáros), Alvir (89. M. Valenta), Mršić – Brandner (77. Ledecký).
Sestava Slovácka: Laštůvka (C) – Fillo, J. Pokorný, Stronati, Fleišman (63. Ndefe) – de Azevedo, Jánoš, Mena (88. D. Buchta), Tetour, Potočný (46. Holzer) – Zajíc (80. O. Šašinka).

Utkání 3. kola FORTUNA:LIGY začíná v sobotu v 16:00 na stadionu Střelecký ostrov a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Miroslav Zelinka, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Adam Horák a Stanislav Pochylý.