Když se na jaře roku 2007 přesouval Pavel Mezlík z Brna přes hostování v druholigové Jihlavě do Českých Budějovic, jen málokterý fanoušek jihomoravského klubu tuto skutečnost zaregistroval. Šestadvacetiletý útočník se svému dřívějšímu mateřskému klubu připomněl nejlepším možným způsobem, když v rámci 15. kola letošního ročníku Gambrinus ligy režíroval vysokou výhru Jihočechů 3:0. Brněnští fanoušci na něj rozhodně nezapomněli a pár minut před koncem utkání ho při střídání vyprovodili ze hřiště sympatickým potleskem..

V dosavadních patnácti ligových kolech si Pavel Mezlík připsal na své konto sice dvanáct ligových startů, přesto se ale nedalo říci, že by byl základním kamenem budějovické ofenzivy. I se sobotním zápasem na hřišti Brna nastoupil v základní sestavě pouze sedmkrát a jen ve dvou případech vydržel na hrací ploše celých devadesát minut. Před zápasem v Brně visel navíc nad jeho startem otazník, protože kvůli poraněnému tříslu dvě poslední kola úplně vynechal. "Je pravda, že jsem čtrnáct dní teď marodil, ale na zápas proti Brnu jsem se tak samozřejmě strašně těšil. Po skončení zápasu jsem rád, že jsem mohl hrát a že to dopadlo naším vítězstvím," usmíval se po zápase šťastný střelec úvodní branky, která by mohl nést přívlastek výstavní. "Docela mi to sedlo. Každopádně jsem moc rád, že jsem to takto trefil a že nám to pomohlo k bodům," dodal Mezlík skromně o své střele, která zamířila z hranice vápna přímo do šibenice soupeřovy brány.

Před zápasem proti týmu, za který si v patnácti letech připsal první ligový start, měl Pavel Mezlík o motivaci postaráno. "Nikomu jsem nechtěl ale nic dokazovat. V Brně jsem vyrůstal a tenhle klub mám moc rád, teď jsem ale v Budějovicích a každý zápas chci hrát na sto procent. Nám se teď nedaří, takže to, že jsme vyhráli, je jen dobře," řekl po zápase odchovanec Sokolu Rudíkov, který pro své spoluhráče po vydařeném zápasu proti svému bývalému týmu zaplatí populární svačinku. "Stoprocentně klukům něco dám, to je jasné. Stejně jako v jakémkoliv jiném klubu si dáme v týdnu kuřata, sekanou a tak," dodal "Mezlo" s úsměvem.

Jihočeši sice dvanáct zápasů v řadě nepoznali před utkáním s Brnem radost z plného bodového zisku, přesto to na hřišti vůbec nevypadalo, že právě tým Jaroslava Šilhavého je ten, který se nachází v hluboké herní i výsledkové krizi. "V určité krizi je také Brno a tyto zápasy rozhodují první góly. Ten jsme vstřelili my a to nám hodně pomohlo. Když jsme pak dali druhý, tak bylo už rozhodnuto," podotkl Mezlík, který zároveň přiznal, že Jihočeši ze své pozice posledního týmu tabulky nejeli do Brna pouze betonovat a hrát na 0:0: "Určitě sledujeme tabulku a víme, že jak nám, tak Brnu to nejde. Doufali jsme, že jednou naší černou sérii musíme zlomit a vyšlo to akorát na zápas s Brnem."

Právě díky své velké aktivitě a výstavnímu vítěznému gólu se dal na brněnské půdě Pavel Mezlík označit za muže zápasu, což uznali i brněnští fanoušci, kteří budějovického fotbalistu při střídání vyprovázeli ze hřiště sympatickým potleskem. "Je to samozřejmě příjemný pocit, jsem rád, že mi tleskali. To každého potěší," uculil se na závěr budějovický útočník.

Neskutečná ostuda, styděl se kapitán Brna Jan Trousil

Stoper brněnského týmu Jan Trousil měl být postavou, která se zásadní měrou podílí na přerušení série nepřesvědčivých výkonů jihomoravského celku. Vytáhlý kapitán Brňanů po dlouhodobém zranění zánártních kůstek nastoupil proti Dynamu vůbec k prvnímu zápasu v sezoně, na hřišti ale nakonec vydržel pouze poločas. "Před zápasem jsme tu nohu obstříkali, ale ten tlak v kopačce byl tak velký, že jsem měl co dělat, abych ten poločas vůbec dohrál. Jakmile jsem o poločase v kabině sundal kopačku, tak už se do ní nedalo vlézt," řekl po zápase zklamaný Jan Trousil.

Fotbalisté Brna si chtěli domácím zápasem s Dynamem udobřit před koncem podzimu své fanoušky, povedl se jim ale pravý opak. "To, co jsme dneska na hřišti předvedli, nemělo s fotbalem nic společného. My jsme neohrozili bránu a naopak jsme od Budějovic dostali tři góly a to je pro tenhle náš mančaft obrovská ostuda. Nemyslel jsem, že to bude až tak špatné, jako to nakonec bylo. Věřil jsem, že Budějovice přehrajeme, avšak ta realita je úplně jiná. Neměli jsme na to, abychom je přihráli, nevymysleli jsme jednu kloudnou akci a bylo to z naší strany velmi špatné," dodal tahoun brněnského týmu.

I Jan Trousil si nemohl nevšimnout, že se na výhře Jihočechů velkou měrou podílel ex-brněnský Pavel Mezlík. "Mezla tady předvedl životní výkon. David Horejš mi po zápase říkal, že Pavel dokáže být výborný na tréninku, ale že to nedokázal prodat na hřišti při zápase. Dneska mu to ale vyšlo a porazil nás prakticky on," pochválil Trousil svého bývalého spoluhráče. Na domácích hráčích bylo po zápase patrné velké rozčarování, které potvrdil i kapitán týmu. "Určitě je na pováženou, že jsme nedokázali ze zápasů s Bohemians Praha a Budějovicemi nic uhrát. Z těch dvou utkání jsme měli mít šest bodů, ale máme nulu. Každý si musí sáhnout do svědomí. Budějovice nás k ničemu nepustily, vyhrávaly všechny souboje a my jsme byli neškodní," usykl na závěr zklamaný Trousil.