Od nové sezony povede B-tým Dynama Jindřich Tichai, který na jih Čech přišel z Benátek nad Jizerou. Na novou výzvu se těší a věří, že se svým novým týmem bude úspěšný. „Moc jsem se do Dynama těšil, jsem plný očekávání,“ říká na startu přípravy.

Jaké pro vás byly první tréninky v novém klubu?
Byly náročné, ale užívám si to. Fotbal mám moc rád a těší mě, že mohu dělat, co mě baví. Je to skvělé.

Jaký na vás hráči dělají dojem?
Viděl jsem na nich chuť a odhodlání, což je to nejdůležitější. Dříve nebo později se vše ostatní dostaví. Chceme, aby se sem kluci těšili a dali do toho všechno.

Oslovila vás nabídka z Českých Budějovic?
Ano, rozhodně. Jedním z hlavních důvodů důvodů mého příchodu bude, že se s Martinem Vozábalem a Davidem Horejšem známe ze studia trenérské licence a více méně během jednoho víkendu jsme se domluvili na spolupráci. Šlo to velice rychle.

Čím jste si za svou fotbalovou kariéru prošel?
Jako hráč jsem se dostal do třetí ligy. V osmadvaceti letech přišlo vážné zranění a musel jsem ukončit aktivní kariéru. Pustil jsem se do trénování, začal jsem od nejmenších dětí v Jaroměři. Trénoval jsem v Admiře Praha, kde jsem vedl mládež i dospělé. Následně jsem šel do Meteoru, tam jsem strávil deset let u dorostu. Poslední ročník jsem působil v Benátkách nad Jizerou a velmi jsem se do Budějovic těšil, že poprvé okusím atmosféru velkého klubu. Jsem plný očekávání.

Budete se snažit o provázanost mezi A-týmem a B-týmem?
Bude to jeden z mých hlavních úkol. Tím, že jsem hlavním trenérem B-týmu a asistentem u A-týmu, mám možnost mít dokonalý přehled o hráčích v obou mužstvech. Cílem bude, abychom posunuli co nejvíce hráčů do hlavního týmu.

Jaké cíle bude mít rezervní tým v divizní soutěži?
Loni skončil druhý a vždy má být chuť se zlepšit. To znamená, že bychom chtěli atakovat první postupovou příčku. Uvidíme ale až na konci přípravy, jaké si stanovíme cíle.