Kádr Dynama České Budějovice se na začátku třetího týdne přípravy na jarní část rozrostl o dalšího člena. Smlouvu o půlročním hostování podepsal na jihu Čech mladý středopolař Marek Opluštil. Dynamo tak muselo zareagovat na špatný zdravotní stav současných hráčů A-týmu.
Marek Opluštil v dresu Žižkova

Trenér Dynama David Horejš musel hned v prvních dvou zápasech přípravy řešit nepříjemné starosti ohledně zdravotního stavu hráčů. Prakticky od začátku přípravy se zraněními laborují Jan Hála, Jindřich Kadula, Roman Wermke, Richard Kalod a fit nebyl na prvním tréninku ani Michal Klesa.

„Především u středových hráčů Hály a Kaduly se ukazuje, že nebudou k dispozici delší dobu. Hála nebude moci trénovat prakticky celou zimní přípravu a podobně na tom je i Kadula,“ vypočítává David Horejš. Ten se spolu s realizačním týmem tedy rozhodl, že bude usilovat o získání fotbalisty do středu zálohy. Proto se vedení Dynama dnes dohodlo s Vysočinou Jihlava na půlročním hostování jednadvacetiletého záložníka Marka Opluštila.

Marek Opuštil (* 30. 1. 1994) začal s fotbalem v Praze, kde nastupoval dlouhé roky za Spartu Praha a také Viktorii Žižkov. Jako hráč Žižkova si zahrál také za reprezentaci do dvaceti let. V létě loňského roku přestoupil ze Žižkova do Vysočiny Jihlava, kde ale zatím šanci zahrát si nejvyšší soutěž nedostal.