Příprava na jarní část sezony začíná na jihu Čech sice až 3. ledna, avšak v uplynulých dnech se hodně mluvilo o možných změnách v kádru Dynama. Jihočeši, kteří po skvělém podzimu přezimují na sedmém místě tabulky, musí pomalu začít počítat s tím, že tým pod vedením kouče Františka Cipra přijde pravděpodobně o některé z opor. Budějovický kouč totiž na podzim spoléhal na dravé mládí a právě o mladé hráče bude v přestupovém období největší zájem. V hledáčcích předních českých klubů jsou hráči jako Jiří Kladrubský, Ladislav Volešák, Jiří Jeslínek, Jan Svátek nebo Ivo Táborský.
Cílem trenéra Františka Cipra bude bezpochyby snaha o to, aby tým sedmého týmu tabulky zůstal v co nejlepším možném složení pohromadě. Většina mladých hráčů totiž na jihu Čech hostuje a právě ve chvílích, kdy se týmu daří, projevují mateřské kluby o své mladíky zájem. V průběhu tohoto týdne se na Spartu vrátili Ladislav Volešák a Jiří Jeslínek. "To ještě ale nic neznamená, nebyli jsme totiž sami, Sparta si stáhla všechny své hráče i z dalších českých klubů," upozornil pro Českobudějovický deník kouč František Cipro. Podobně je na tom i Jan Svátek, který by se měl vrátit do Jablonce a který v současné době vůbec netuší, kde vlastně bude na jaře hrát. "Svátek je pro Jablonec taková pojistka, kdyby v zimě z klubu odešel Lafata," mínil dále budějovický trenér. Již před časem byl velezkušený lodivod Dynama velmi optimistický v situaci okolo Iva Táborského, který by měl na jihu Čech zůstat i v jarní části sezony. Jednadvacetiletý útočník hostuje v jihočeské metropoli z pražské Slávie a vzhledem k dobré formě slávistických útočníků se jeví jeho opětovný návrat do Prahy nereálně.

Pár dnů před Vánoci začala Sparta Praha stupňovat svůj zájem o reprezentanta do jednadvaceti let Jiřího Kladrubského. "Zájem o Kladrubského má i Liberec, který ale zatím spíše sonduje půdu, Sparta ale už nás o svém zájmu informovala oficiálně," sdělil dále kouč Cipro. Kladrubského odchod z Dynama ale není stále příliš aktuální, protože nabídka Sparty a požadavky Jihočechů jsou zatím hodně rozdílné a k dohodě zatím zdaleka nedošlo. "Jejich podmínky jsou pro nás absolutně neakceptovatelné," řekl doslova František Cipro.

Již se stoprocentní jistotou se ale v jarní části sezony v dresu Dynama neobjeví zkušený útočník Petr Faldyna, který hostoval do konce kalendářního v druholigové Vysočině Jihlava, kde se stal po podzimu nejlepším střelcem soutěže. Třicetiletý střelec, který má na kontě i 24 prvoligových zápasů, nejprve prodloužil v Jihlavě hostování do konce června 2007 a poté se oba týmy dohodly i na dalším budoucím transferu, který by mohl pro Faldynu znamenat i trvalý přestup na Vysočinu. "Pokud Jihlava do konce června uhradí první splátku, bude moci služeb Petra Faldyny využívat až do prosince," odtajnil z pozice sportovního manažera František Cipro. A právě v prosinci příštího roku by Jihlava mohla uplatnit opci, díky které by se Petr Faldyna stal kmenovým hráčem tamního klubu.

Zatímco v případě odchodů hráčů z klubu padlo na jihu Čech v posledních týdnech již mnoho jmen, o možných posilách klub zatím mlčí. "Samozřejmě, že i my máme některé hráče vyhlédnuté, jenže vše je ještě v jednání," dodal na závěr František Cipro.