V generálce na novou ligovou sezonu se fotbalisté Dynama střetli s rakouským gigantem Red Bull Salcburk a odehráli povedené utkání. S favoritem zápasu drželi celých devadesát minut krok a vytvořili si i několik gólových šancí. Nakonec rozhodovala koncovka, ve které Rakušané předčili budějovický tým.

Nejtěžší soupeř potkal Jihočechy na samém závěru přípravy i soustředění v Rakousku. Vyzval je totiž Red Bull Salcburk, který v posledních sedmi letech sedmkrát ovládl rakouskou nejvyšší soutěž. Po vyrovnaném průběhu se z výhry 2:0 radoval letošní účastník Ligy mistrů.

Do zápasu černobílí nevstoupili dobře. Už v první minutě po chybě inkasovali. „Bohužel, stává se to. V takových chvílích se musíme vzájemně povzbudit. Měli jsme poté celý zápas na to, abychom to napravili," pronesl po utkání obránce Martin Králik.

V dalším průběhu utkání předváděli svěřenci Davida Horejše velmi dobrý výkon a za prohru se rozhodně nemuseli stydět. „I přes porážku jsme byli pro domácí tým velice nepříjemným soupeřem. Sice jsme dvakrát inkasovali, ale měli jsme plno šancí, abychom alespoň jednou skórovali," řekl Králik.

Šancí měli Jihočeši opravdu hodně. Hlavně ve druhém poločase, kdy mohli srovnat na 1:1. „Možná jsme soupeře vlastní aktivitou překvapili, a proto jsme měli plno možností," přemýšlela nová posila ze Žiliny.

Neproměněné šance mrzely i hlavního trenéra Davida Horejše. „Nakonec rozhodla kvalita soupeře, který dokázal proměnit své šance. Jsme moc rádi, že jsme si vypracovali velké množství šancí, ale mrzí nás, že jsme je nedokázali proměnit," hodnotil po utkání.

Jinak byl s hrou svého týmu velice spokojen. „Výkon celého týmu byl velice dobrý a dá se na něm stavět," doplnil budějovický lodivod.

Už příští víkend by Dynamo mělo rozehrát nový ligový ročník. V prvním kole ho čeká pražská Slavia. „Myslím si, že jsme na ligu velmi dobře připravení. Ale až mistrovské zápasy opravdu ukážou, jak na tom jsme,“ dodal slovenský stoper.