Když naposledy absolvovali vítkovičtí fotbalisté takřka 400 kilometrů dlouhou cestu do Českých Budějovic, nevraceli se domů zrovna s bujarou náladou. Jihočeši si prvního října roku 2017 připsali jedno z nejvyšších vítězství v novodobé historii.

V 10. kole minulého ročníku byly oba celky v naprosto odlišném rozpoložení. Jihočeši zápolili s Opavou o první příčku a byli na vítězné vlně. Naopak Vítkovice se trápily a marně čekaly na první vítězství. Před cestou na Střelecký ostrov měly jen čtyři body za čtyři remízy. Bodové konto se moravskoslezkého týmu nenavýšilo ani po duelu s Dynamem. Odlišná psychická pohoda byla od úvodu znát. Hosté si už ve třetí minutě vstřelili vlastní gól. Pak skóroval Pešek a do půlhodinky si vítkovičtí znovu dali "vlastňáka". Zbývající tři branky, to byly černobílé parády. Dloubáček Řezáče, raketa Čavoše a nůžky Havla. A celkově z toho byl debakl 6:0 a hráči v modrobílém byli rádi, že sudí Houdek zápas ukončil.

Šestibranková výhra se zařadila mezi nejvyšší výhry Dynama v novodobé historii. Gólů tehdy mohlo být i víc. Po tomto duelu však následovala reprezentační přestávka a jízda Dynama se trošku zadrhla. Naopak Vítkovičtí chytli druhý dech a rázem třikrát za sebou vyhráli. Sérii uťali paradoxně proti postupující Příbrami. MFK sice nakonec skončilo na sestupové patnácté příčce, ale díky sestupu Olympie ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE zůstalo.

Vítkovice zažívají naprosto odlišný vstup do ročníku, než tomu bylo v sezoně minulé. Po sedmi kolech mají jedenáct bodů a uzavírají horní polovinu tabulky. Karty jsou tak před nedělním utkání rozdány odlišně. Dynamo je na tom podobně jako v minulé sezoně. Daří se mu a bojuje o čelo tabulky. Tentokrát však nepřijede trápící se soupeř, který jde od porážky k porážce. Kvalitnější a zkušenější Vítkovice prověří tým trenéra Horejš a svoji kůži nedají zadarmo. Na Střeleckém ostrově se může odehrát velice zajímavý zápas.