Jediné přípravné utkání v domácím prostředí odehráli fotbalisté Dynama v sobotní dopoledne, kdy na Složišti porazili jihočeské Táborsko 4:0. Od pondělí už se přemístí do sousedního Rakouska, kde odehraje další dva přípravné duely. Průběh víkendového utkání hodnotil obránce Miloš Kopečný.

Jednoznačným výsledkem porazilo Dynamo ve druhém přípravném utkání nováčka druhé ligy Táborsko, když po čtyřech vstřelených brankách vyhrálo 4:0. „S výsledkem jsme spokojení. Bylo velké horko a nebylo to lehké, tak jsme rádi, že jsme to zvládli. I herně tam byl určitě posun,“ chválil obránce Miloš Kopečný.

Skóre otevřeli domácí už v prvním poločase, ale produktivní byli hlavně ve druhém, kdy se trefili hned třikrát. „Dvakrát jsme se prosadili po pěkných akcích. Fortune Bassey dal hezký gól a ukázal, od čeho tady je. Je to jedině dobře.“

Oproti prvnímu utkání v Plzni čekalo Dynamo odlišné utkání, což potvrdil jeho průběh. „Věděli jsme, že budeme více na míči a vlastně se nám situace z prvního zápasu otočí. Bylo to znát, hlavně ve druhém poločase,“ uznal Kopečný.

V nadcházejícím týdnu čeká fotbalisty Dynama hlavní část přípravy na novou sezonu. Od pondělí se totiž budou připravovat na soustředění v rakouském Kaprunu. „Budeme ladit veškeré detaily směrem k začátku nové sezony, abychom byli připravení na mistrovské zápasy,“ řekl krajní bek.

Na soustředění se Dynamo střetne se dvěma atraktivními soupeři, přičemž utkání se Salcburkem bude generálkou na nový prvoligový ročník. „Uvidíme, jak to bude vypadat, budou to pro nás náročné zápasy. Hned v prvním kole narazíme na Slavii, tak se musíme co nejlépe připravit,“ dodal Miloš Kopečný.