V pondělí 19. června odstartovalo českobudějovické Dynamo přípravu na nový ročník Fortuna národní ligy. Mužstvo se pod vedením Davida Horejše sešlo na Střeleckém ostrově, poté se k prvnímu tréninku přesunulo na Složiště. První zápasový test letního přípravného období čeká Jihočechy v sobotu, kdy se představí na turnaji v Sezimově Ústí.

Natěšená třiadvacítka hráčů se v pondělí po osmé hodině sešla v kabině A-týmu na Střeleckém ostrově. Tím čtyřiadvacátým byl Richard Kalod, který už se ale se svými spoluhráči a trenéry jen loučil. Zdraví mu v posledních měsících notně komplikovalo fotbalový život, a tak jeho spolupráce s Dynamem končí. Příliš nadějně nevypadá ani pokračování Ondřeje Šourka, jenž by měl dorazit do Českých Budějovic ve středu. Pak absolvuje pohovor s trenérem Davidem Horejšem. Jiné angažmá si hledá brankář Kamil Hajdušek, který cítil, že jeho vytížení není v černobílém dresu takové, jaké by si představoval.

Kouč Jihočechů nepočítal ale jenom ztráty. Dorazila totiž zatím jediná jistá posila, kterou je ofenzivní hráč Lukáš Pouček. Na testy z druholigového slovenského klubu ŠKF Sereď pak přichází obránce Matej Loduha. O smlouvě s Dynamem intenzivně jedná forvard Elvis Mashike Sukisa, který v minulé sezoně nastřílel za Vltavín v ČFL v sedmnácti zápasech třináct branek. V přípravě dostanou šanci i čtyři dorostenci - brankář Matěj Luksch, obránci Petr Řehoř a Mikuláš Jáša a záložník Rostislav Tomek. Z hostování se vrátili také gólman Jindřich Staněk a obránci Filip Vaněk a Michal Řezáč. Naopak pokračuje štace Patrika Švantnera ve druholigovém Varnsdorfu. "Všichni hráči dostanou dostatek prostoru a to nejen na turnaji v Sezimově Ústí, ale i v další části přípravy. Máme v plánu čtyřdenní soustředění v Třeboni ve třetím týdnu přípravy, jinak se budeme chystat v domácích podmínkách," doplňuje trenér David Horejš.

Kádr Dynama není zdaleka uzavřen. "Určitě ještě přijdou další hráči. Uvidíme, jestli tento týden, nebo až ten další. Potřebujeme tým doplnit, hlavně v ofenzivní části. Budeme čekat také na to, kdo vypadne z kádru ligových týmů," ujišťuje Horejš.

V šesti týdnech letní přípravy by černobílí měli odehrát dohromady šest přípravných zápasů. První dva už v sobotu na turnaji v Sezimově Ústí, kde v prvním zápase změří síly s domácím Spartakem. V druhém utkání pak s jedním z dvojice Táborsko - Znojmo. Pak následují prestižní duely se Slavií, Plzní a Brnem. V půlce července je na plánu příprava s Benešovem, o týden později 1. kolo MOL Cupu a za dalších sedm dní už první mistrovské utkání nové sezony 2017/18, která se bude losovat 21. června.

Kádr Dynama na začátku přípravy:
Brankáři: Zdeněk Křížek, Jindřich Staněk, Matěj Luksch.
Obránci: Matěj Loduha, Michal Řezáč, Jiří Kladrubský, Lukáš Havel, Pavel Novák, Mikuláš Jáša, Petr Řehoř, Jiří Funda, Filip Vaněk.
Záložníci: Roman Wermke, Patrik Čavoš, Jan Hála, Adrián Čermák, Rostislav Tomek, Jakub Pešek, Lukáš Pouček, Jindřich Kadula, Petr Benát.
Útočníci: Ivo Táborský, Elvis Mashike Sukisa.

Program přípravy SK Dynamo ČB:
24. června: Turnaj Sezimovo Ústí (Sezimovo Ústí, Dynamo ČB, Táborsko, Znojmo)
28. června: Dynamo - Slavia Praha (17:00, Benešov)
5. července: Dynamo - Viktoria Plzeň (17:00, Plzeň)
8. července: Dynamo - Zbrojovka Brno (11:00, Kamenice nad Lipou)
15. července: Dynamo - Benešov (11:00, SCM Složiště)
22. července: 1. kolo MOL Cupu
29. července: 1. kolo Fortuna národní ligy

Hráčem sezony je brankář Zdeněk Křížek (15.6.2017)

Tradiční hlasování o nejlepšího hráče sezony přineslo vítězství brankáře Zdeňka Křížka. Druhým nejlepším hráčem podle fanoušků byl kapitán Petr Benát a třetí skončil Patrik Čavoš.